fb pixel 8 zlatých věcí, které nejsou investicí, ale pouhým rozmarem – G.cz
Vyhledávání

8 zlatých věcí, které nejsou investicí, ale pouhým rozmarem

Při kurzových kouzlech ČNB se určitě vyplatí investovat do něčeho stálého. Zlato je pořád dobrá volba, jenom nesmíte být při volbě produktů příliš extravagantní.

Václav Rybář
Václav Rybář 28.2.2016, 08:50

1. Zlaté pilulky

Součást luxusní řady Citizen Citizen od Tobiase Wonga se dá objednat u něj na webu. Za třicetidenní zásobu pilulek dáte cca 31 tisíc korun. Co taková pilulka umí? Doslova pozlatí vaše lejno. Stovky zlatých šupinek projdou vaším organismem a váš exkrement tak bude zářit. Jako praktický žertík pro vaše kamarády jistě k nezaplacení, ale tuhle investici už asi opětovně nezpeněžíte, že?

2. Zlatý toaleťák

Když jsme řekli A, musíme říct i B. Čím jiným se utřít po zlaté stolici než právě čtyřiadvacetikarátovým toaletním papírem. U australské společnosti The Toilet Paper Man si ho můžete objednat za necelých třicet milionů korun. Doslova tak můžete splachovat peníze do záchodu (pozlacená toaleta stojí cca dvakrát tolik).

3. Jedlé zlato

Svoje peníze někteří lidé rádi doslova prožerou. Zlatý pudink z guinnessovky vám s tím pomůže hodně rychle. Stojí přes 900 tisíc. Ta čokoládová část stojí dost možná pár stovek, ale pak tu máme zlaté plátky, ze kterých je vymodelována i růže na vršku dezertu, výběrový kaviár a maličký diamant. I ten se dá sníst a s trochou štěstí z vás zase na druhé straně vyjde.

4. Zlatá pleťovka

Buďte jako Kleopatra a nechte si na sebe nastříkat jednu, dvě vrstvy zlaté barvy. Zlatý lifting od japonské společnosti Umo vyjde na pouhých 26 tisíc korun, což v nás vzbuzuje obavy o kvalitu zlata! Na druhou stranu ho prý recyklují. Po proceduře ho z vás oškrábou do posledního zrníčka, takže si odnesete jen ten neuchopitelný pocit, že vypadáte mladě a svěže.

5. Zlatá rakev

A až mladě a svěže vypadat nebudete? Pak si svoje peníze budete moci vzít do hrobu. Za krásných 1,3 milionu korun může být vaše rakev pozlacená a vybavená tím nejpohodlnějším gaučem, co seženete. Vy už si to asi moc neužijete, ale členové smutečního průvodu jistě puknou závistí. Jen kolem hrobky byste si radši měli předplatit ostrahu, protože díky téhle investici bude vaše schránka zajímat nenechavce i dlouho po vaší smrti.

6. Zlaté tričko

Potřebujete, aby váš outfit ladil se vším ostatním. Zlaté rouno vás vyjde 7 milionů korun. Tedy pokud si ho necháte "ušít" jako indický miliardář z dvaadvacetikarátového zlata. Výroba trvala šesti lidem necelý týden a výsledné "brnění" váží skoro čtyři kila. S touhle výbavičkou budete k nepřehlédnutí.

7. Zlatý iPhone

Jsou luxusní pouzdra, která seženete za cenu mobilního telefonu. A pak je tu tenhle úlet za 390 milionů korun. Vlastně jde o pozlacený iPhone (váží zhruba jako cihla) s těmi nejlepšími diamanty po stranách a v samotném jablečném logu. V zásadě jde jenom o výstavní kousek, který už samozřejmě stihnul o dvě generace zastarat. Nicméně je plně funkční a něco nám říká, že minimálně jeden, dva šejkové vážně uvažovali, že si ho pořídí.

8. Zlatý angličák

Nechat si pozlatit auto je dneska legrace. Za pouhou lesklou imitaci dáte pár desítek tisíc. Za opravdový zlatý nástřik několik milionů a za nefalšované pláty několik desítek milionů. Svých 205 milionů korun ale můžete utopit i v Lamborghini, které je komplet ze zlata, má platinová kola a doplňky plus interiér osázený kvalitními diamanty. Kde je háček? Jde jen o modýlek v měřítku jedna ku osmi, který nabízejí v oficiálním autosalonu značky v Dubaji. Jsme si jistí, že pokud budete mít zájem o exemplář v životní velikosti, někdo vám vyhoví. Něco nám ale říká, že to bude víc než osminásobek původní ceny.

Nemáte tolik peněz? Přečtěte si, za co se utrácet vyplatí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články