8 nejpošahanějších maratonů – G.cz
Vyhledávání

8 nejpošahanějších maratonů

Teď nemluvíme o uplynulém víkendu, kdy jste nakoukali celou poslední sérii HIMYM v kuse. Vaše utrpení totiž bylo proti těm z našeho článku naprosto, ale naprosto malicherné.

Václav Rybář
Václav Rybář 23.4.2014, 13:07

1. Fretkomaraton (5 hodin a 30 minut)

fretky_kulturologia_ru www.kulturologia.ru Zábava horníků v americké Virginii. Do kalhot si dáte fretku a zatnete zuby. Zbytek je dílo náhody. Buď se vám ten tvor zakousne do rozkroku a během pár sekund je hotovo, nebo tam z nějakého důvodu vydrží pět hodin a vy vyhrajete každoroční fretkobraní. Pět a půl hodiny je absolutní rekord, většinou to má mnohem rychlejší spád.  

2. Ledový maraton (2 hodiny)

humanice_chinasmack_com www.chinasmack.com Nechali byste se v plavkách zasypat až po krk kostkami ledu ve speciálním tubusu, kde ten led neroztaje? Dva čínští zemědělci v téhle soutěži vydrželi neuvěřitelných 118 minut. Hodně cool týpci.  

3. Saunový maraton (16 minut a 15 sekund)

sauna_nileguide_com www.nileguide.com Že v sauně klidně vydržíte déle? Jenže tahle skandinávská soutěž má docela hardcore pravidla. Startovní teplota je 115 stupňů Celsia a voda se na kameny lije každých třicet sekund. I ty nejostřejší nátury prý vydrží sotva pět minut, ale Fin Timo Kaukonen drží rekord v hodnotě šestnácti minut. Pár lidí se ho pokusilo překonat. Pár lidí při tom umřelo. A soutěž byla zrušena.  

4. Maraton v autě (23 dní)

smelly_oldjunkcar_com www.oldjunkcar.com Chcete nové auto? Nechte se do něj zavřít s pěti dalšími lidmi a tunou hnijících odpadků, bez možnosti se hýbat, sprchovat, převléct nebo navonět. Povolené jsou jen odchody na toaletu (bez mytí rukou). Opravdu jen pro silné nátury. Po třiadvaceti dnech v autě vydržel jen thajský zelinář a po zásluze se svým novým, dokonale smrdícím vozem odjel.  

5. Maraton na autě (77 hodin)

touching_a_truck_variety_com www.variety.com Chcete nové auto? Chyťte ho a nepusťte. Klasický maraton, kdy dva tucty lidí položí ruku na auto a vyhrává ten, kdo ji tam udrží nejdéle. Přitom musíte stát a nesmíte ani na sekundu rukou opustit povrch auta (není dovolen ani pohyb kolem auta, kam sáhnete, tam musí ruka zůstat). Po první probdělé noci už to jde asi trochu ztěžka.  

6. Líbací maraton (58 hodin 35 minut 58 sekund)

kissing_isatv_com www.isatv.com Tradiční zpestření oslavy Sv. Valentýna, ale pokud jde o stopáž, nikdo nemá na Thajce. Pár ve středních letech se musel líbat i během vykonávání potřeby, ale nakonec překonal o osm hodin loňský rekord, který drželi taky Thajci. Dva Thajci. Jako dva muži. Pro rekord cokoliv.  

7. Kopřivový maraton (60 minut)

koprivy_totally_dorset_com www.totallydorset.com Ve skutečnosti je to spíš soutěž v jedení, ale je natolik bizarní, že ji sem musíme dát. A vlastně jde také o délku. Počítá se v ní totiž, kolik metrů kopřiv zvládnete sníst za jednu hodinu. Rekord je cca pětadvacet metrů. Radši ani nechceme vědět, kolik je to kalorií.  

8. Okopávací maraton (kolik je třeba)

shin_kick_blog_lastminute_com blog.lastminute.com Tradiční britská disciplína okopávání nártů je stará víc než čtyři století a její moderní verze je populární cca od padesátých let minulého století. Dva chlapci stojí proti sobě, zaklesnutí v ramenou a navzájem si okopávají nárty, dokud jeden z nich nespadne na zem. Povoleno je vycpávat si nohavice slámou. Povoleno není kopat do rozkroku. Proč proboha ještě není tenhle sport na olympiádě?  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články