8 krásných chlapů, kteří skončili blbě – G.cz
Vyhledávání

8 krásných chlapů, kteří skončili blbě

Tihle pohlední sekáči neměli bohužel šanci dozrát jako víno. 

Elsa K.
Elsa K. 21.8.2014, 10:00

Původně jsem sice chtěla napsat "fešáci", ale Wiki říká, že to jsou vykastrovaní psi, což tihle pánové rozhodně nebyli. Sex appealu měli na rozdávání. Dokud je někdo nezabil, případně se nezabili sami. Byli to báječní chlapi, kteří svou kariéru rozhodně nepostavili na tom, že dobře vypadali. A truchlí po nich nejen ženy.  

1. James Foley

pressgazette-co-ukmarquette-edu Video vraždy amerického novináře obletělo celý svět. Magoři z radikální islamistické teroristické organizace Islámský stát (známé též pod zkratkou ISIL nebo ISIS) mu uprostřed pouště uřízli hlavu. Jeho dekapitace měla být expresivní zprávou Americe vyzývající ke stažení vojenských sil z území, které si Islámský stát násilím podrobil. Devětatřicetiletý James byl novinářem na volné noze. Pracoval například pro agentury France-Presse nebo GlobalPost. Ženy ho milovaly pro jeho široký úsměv, ramena i srdce. Muži pro bezprostřednost a vyrovnanost. Islámskými fanatiky byl unesen v listopadu roku 2012 během války v Sýrii. Výbor na ochranu novinářů odhaduje, že v Sýrii zmizela přibližně dvacítka zahraničních novinářů. Mnoho z nich je s nejvyšší pravděpodobností v rukou šílenců z ISIS.  

2. James Dean

james Filmová kariéra rebela bez příčiny trvala jen pár let. Za tu dobu byl dvakrát nominován na Oskara za filmy Na východ od ráje a Obr (posmrtně) a stal se obrovskou hvězdou a nadčasovou ikonou. Natáčení plánovaného filmu Někdo tam nahoře mě má rád už se bohužel nezúčastnil. Zemřel za volantem svého Porsche 550 Spyder, kterému něžně přezdíval Malý Bastard. Oslněn sluncem narazil do protijedoucího auta. Jeho řidič vyvázl se šrámem na čele a pohmožděným nosem. Čtyřiadvacetiletý James Dean byl na místě mrtev.  

3. Heath Ledger

heath-hdwallsource-com Skvělý herec byl nominován na Oscara za roli ve filmu Zkrocená hora. Další nominaci ale proměnil ve vítězství až posmrtně. Vyneslo mu ho fenomenální ztvárnění Jokera v Temném rytířovi. V lednu roku 2008 byl osmadvacetiletý herec nalezen ve svém pokoji bez známek života. Jeho smrt nebyla sebevražda, ale nešťastná náhoda. Omylem se předávkoval prášky na spaní v kombinaci s antidepresivy. Jeho srdce nevydrželo dlouhodobé fyzické a psychické vypětí. Temný rytíř byl uveden do kin půl roku po jeho smrti.  

4. Paul Walker

paul-walker-eddihaskell-blogspot-com Pohledný herec známý z filmové série Rychle a zběsile zemřel na místě spolujezdce v hořícím červeném Porsche Carrera GT. Náraz do svodidel v rychlosti 162 km/h neměl šanci přežít. Paradoxně ho nejvíce proslavily filmy o závodech rychlých aut v ulicích. Bylo mu 40 let.  

5. River Phoenix

river-blogs-kqed-org Zlatý hollywoodský chlapec, kterému dívky padaly k nohám po tuctech, zemřel na chodníku před klubem Viper Room, který v té době spoluvlastnil Johnny Depp. Osudná mu byla kombinace heroinu a kokainu. Bylo mu teprve 23 let. River Phoenix byl vegan a velký bojovník za práva zvířat, miloval hudbu a skvěle hrál. Mimo jiné byl také nominován na Oskara za roli ve filmu Čas zastavit se. Ale trochu moc fetoval a jeho srdce to nevydrželo.  

6. Cory Monteith

Cory-mirror-co-uk Jednatřicetiletý miláček amerických teenagerů, herec z muzikálového seriálu Glee, zemřel loni v červenci. Jeho tělo objevil personál hotelu ve Vancouveru. Cory si vlastnoručně namíchal smrtící koktejl heroinu a alkoholu. S drogami měl problém už od raného dospívání. První léčbu podstoupil v 19 letech, naposledy se léčil pár měsíců před svou smrtí. Evidentně neúspěšně.  

7. Charles DeVoe

charles Osmadvacetiletý model, který se objevil v mnoha reklamních kampaních, upadl do kómatu poté, co se při surfování zachytil kotníkem za dřevěný kůl a strávil několik minut pod vodou. Po měsíci zemřel.  

8. Matthew Shepard

matthew-soundtracktomyday-blogspot-com Matthew byl spíš ještě chlapec. Bylo mu teprve 21, když ho v roce 1998 jeho dva vrstevníci ubili téměř k smrti za to, že byl gay. Seznámili se v baru. Matthewovi vrazi usoudili, že je homosexuál a nabídli mu odvoz. Odvezli ho za město, kde ho mučili, brutálně zbili a zanechali napospas osudu. Matthew po 6 dnech v nemocnici zemřel na mnohačetná poranění. Ve stejném roce zemřel i James Byrd Jr. Toho dva texasští rasisté vláčeli 3 míle za náklaďákem po asfaltu, dokud se nezachytil o okraj kanálu, který mu amputoval pravou paži a hlavu, a pak jeho tělo pohodili před černošský hřbitov. V reakci na lynčování Matthewa Sheparda a Jamese Byrda Jr. vznikl (a byl po nich pojmenován) v USA federální zákon na ochranu před zločiny z nenávisti. Ten sjednotil americkou legislativu ohledně těchto zločinů a mezi jejich motivy vedle rasové nenávisti zavedl nenávist k pohlaví, sexuální orientaci, pohlavní identitě a postižení.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články