8 herců, kteří se nedočkali premiéry svého filmu – G.cz
Vyhledávání

8 herců, kteří se nedočkali premiéry svého filmu

Nedávná smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana přišla před tím, než do kin přišel jeho poslední snímek – Druhá část druhého dílu Hunger Games. Kteří další herci zemřeli před premiérou svého posledního filmu?

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 10.2.2014, 19:00

1. Heath Ledger

***File Photo*** HEATH LE Nejtalentovanější herec své generace, psalo se o něm. Začínal v přiblblém australském seriálu Sweat o sportovní škole, do češtiny ještě blběji přeloženém jako Pot a slzy. Poté se rozjela jeho hollywoodská kariéra a zemřel náhle během dokončování filmu Temný rytíř, kde geniálně zahrál postavu Jokera a uprostřed natáčení Imaginária doktora Parnasse, kde ho ve zbytku filmu nahradili další tři herci včetně Johnnyho Deppa. Heath zemřel na předávkování drogami.  

2. Marilyn Monroe

American Masters: Marilyn Monroe Slavná herečka a ikona padesátých let, ztělesnění sexu a údajná milenka Johna F. Kennedyho nezemřela přímo během natáčení filmu Something's gotta give, jak se mnohdy píše, ale chvíli poté, co byla z natáčení vyhozena, protože se dostavila pouze na 12 natáčecích dnů z 35. Studio s ní poté rozjelo soudní spor o náhradu škody milion a půl dolarů. Marilyn se připravovala na vyjednávání ohledně dalšího filmu, který měl být o herečce Jean Harlow, ale ten už bohužel nestihla. Byla nalezena mrtvá ve svém pokoji, předávkovaná barbituráty. Dodnes není jasné, jestli šlo o sebevraždu nebo nehodu. Poslední člověk, se kterým prý telefonovala, byl J. F. Kennedy.  

3.  River Phoenix

River Phoenix  as 'Danny Starší bratr dnes velmi známého Joaquina Phoenixe byl na konci osmdesátých a na začátku devadesátých let hvězdou a velkým talentem. Nejen, že hrál ve filmech, budoval také úspěšnou hudební kariéru, ale zabýval se také aktivismem – bojoval za práva zvířat. Zemřel přímo před očima svých nejbližších v baru na předávkování heroinem a kokainem. V tu dobu tam zrovna na pódiu hrál Johnny Depp se svou kapelou P. Po jeho smrti měl premiéru snímek The Thing Called Love, během jehož natáčení se seznámil se svou poslední partnerkou Samanthou Mathis, která jej i viděla umírat.  

4. Bruce Lee

FISTS OF FURY Legendární akční herec se stal ikonou bojových filmů a bojových umění vůbec. Zemřel poměrně mladý, v pouhých 32 letech. První problémy začal mít při dotáčení posledního filmu Enter the Dragon, když si stěžoval na bolesti hlavy a zkolaboval. Následující měsíce se jeho potíže opakovaly, až dostal mozkovou mrtvici. Bylo to kombinací podpůrných léků na růst svalů a alergickou reakcí. Přesto, že zemřel v tak mladém věku, je dodnes ikonou všech, co milují akčňáku s boojovým uměním.  

5. Oliver Reed

films released after death 090708 Herec, který celoživotně bojoval s alkoholismem, tradovaly se o něm bájné historky, jak s kamarády během odpoledne dovedl vypít desítky litrů piva, litry skotské whiskey a vodky a u toho se stále účastnit natáčení. Nakonec zemřel během natáčení filmu Gladiátor, přímo na place v jednašedesáti letech. Zbytek filmu musel být jeho obličej počítačově domodelovaný, v jedné scéně ho zaskočil dublér.  

6. Brandon Lee

Brandon Lee USA - Circa 1 Syn již zmiňovaného Bruce Lee následoval otcovu kariéru a stal se mistrem bojových umění. Začínal v kung fu filmech, ale zemřel během natáčení hororu The Crow, během tragické nehody, kdy byl přímo na place zastřelen. V pistoli během střílení totiž neměla být ostrá kulka. Někdo dokonce tvrdí, že záběry použité ve filmu jsou opravdové záběry střelby na Brandona, tvůrci ale tvrdí, že scénu přetočili s počítačovými triky a opravdový záběr by nikdy nepoužili. Při natáčení The Crow se mimochodem stalo tolik podivných a nevysvětlitelných tragédií, že to vydá na samostatný článek.  

7. Paul Walker

Fast and Furious 6 World Premiere Nedávná smrt oblíbeného herce ze série Rychle a zběsile šokovala všechny jeho fanoušky, tím víc, že zemřel v autě. Jeho přítel Roger Rodas, bývalý profesionální závodník a Walkerův finanční poradce, seděl za volantem svého Porsche a jeli s Walkerem známou ostrou zatáčkou, oblíbenou mezi nelegálními závodníky. Auto narazilo do stromu a vzplanulo. Ani jeden z mužů nehodu nepřežil. Walker byl zrovna uprostřed natáčení posledního dílu Rychle a zběsile. Tvůrci přišli dokonce i s řešením, že by Walkera po zbytek filmu zaskočil jeho vlastní bratr.  

8. Phillip Seymour Hoffman

'A Most Wanted Man' premiere - Arrivals Herec, který byl podle kritiků i diváků mistrem vedlejších rolí, ze kterých dokázal udělat nezapomenutelné figury a mnohdy zastínil i hlavní postavu. Hoffman měl po dvacítce problémy s drogami, ale podle všeho už dlouhá léta abstinoval. O to větší šok byl, když byl nalezen ve svém bytě mrtvý s injekční stříkačkou v ruce a v jeho bytě policie nalezla 72 balíčků s heroinem. Jeho poslední film je Hunger Games: Mockingjay – part 2. Tvůrci už se vyjádřili, že vznik filmu Hoffmanova smrt nijak neovlivní, neboť už je dotočený.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu