8 filmových zajímavostí, o kterých jste určitě neměli ani páru – G.cz
Vyhledávání

8 filmových zajímavostí, o kterých jste určitě neměli ani páru

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Svět hollywoodských filmů je plný neuvěřitelných historek a událostí, o nichž obyčejný člověk v mnohých případech často nemá ani ponětí. Mnoho filmových scén našich oblíbených bijáků vzniklo pouhou náhodou nebo za šílených okolností. Zde je 8 neuvěřitelných faktů o vašich oblíbených filmech, které jste rozhodně netušili.

Martin Miko
Martin Miko 9.2.2019, 16:16

1. Rozpočet na film Titanic byl větší než rozpočet na postavení skutečného Titanicu

Náklady na výstavbu lodi Titanic v letech 1910 až 1912 byly zhruba 7,5 milionů dolarů. Vzhledem k inflaci by v roce 1997 výstavba této kdysi největší lodi světa stála zhruba 120 až 150 milionů dolarů. Rozpočet na americký velkofilm však byl zhruba 200 milionů dolarů.

2. Hlavní role ve filmu Matrix byla původně nabídnuta čtyřem jiným hercům

Kdyby Will Smith, Tom Cruise, Nicolas Cage a Leonardo DiCaprio neodmítli hlavní roli Nea ve filmu Matrix, tak by se Keanu Reeves nikdy nestal tak slavný jako právě díky filmu Matrix. Ten ho jako herce vystřelil mezi hollywoodskou smetánku.

3. Bojové scény z filmu Zachraňte vojína Ryana způsobily válečným veteránům trauma

Ve filmu Zachraňte vojína Ryana jsou scény z vylodění v Normandii vyobrazovány tak realisticky, že když snímek viděli váleční veteráni z druhé světové války, způsobil u mnohých z nich PTSD – posttraumatickou stresovou poruchu, která vzniká jako reakce na traumatickou událost z minulosti.

4. V mnoha scénách filmu Klub rváčů se objevuje kelímek ze Starbucks

V legendárním snímku Klub rváčů od režiséra Davida Finchera je často poukazováno na způsob konzumního života, kterým žijeme, avšak hned v několika scénách se neustále objevuje někdo s kelímkem Starbucks. Že by nenápadný product placement?

5. Ve filmu 300 zemře v průměru 5 lidí za minutu

Když nepočítáme filmy, ve kterých na planetě vybuchne atomová bomba, můžeme snímek 300 zařadit mezi ty filmy, kde je zabito nejvíce lidí za minutu. Umře jich zde totiž průměrně 5 za minutu. Mezi filmy, kde zemře nejvíce lidí za minutu, řadíme i Království nebeské, Pán prstenů: Návrat krále nebo snímek Poslední samuraj.

6. Hulk měl být původně šedý, zelený se stal kvůli chybě v tisku

Neuvěřitelný Hulk je typický svou zelenou barvou. Málokdo však ví, že zelený se stal jen kvůli chybě v tiskárně, která se však majiteli Marvelu Stan Leeovi líbila natolik, že mu zelenou barvu ponechal. Původní šedá barva měla znázorňovat to, že nepatří do žádné etnické skupiny.

7. Scéna, kde Forrestovi vypojí mikrofon a on mluví

Také jste někdy přemýšleli nad tím, co říká Forrest Gump, když se objeví na pódiu, kde má přednášet projev? Ve skutečnosti říká: „Někdy, když jdou lidi do Vietnamu, vrací se pak domů k mámám bez nohou. Někdy se domů nevrací vůbec. A to je hodně zlý. To je všechno, co jsem k tomu chtěl říct.

8. Přelet nad kukaččím hnízdem se točil v opravdové psychiatrické léčebně

Režisér filmu Miloš Forman se rozhodl, že promíchá herce s pacienty ústavu, čímž docílil autentického prostředí. Na natáčení se podílelo asi 100 pacientů jako komparz nebo jako pomocníci filmové produkce.

A zde je 11 filmových párů, které jste určitě nenáviděli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články