8 filmových superhrdinů, které si naštěstí nepamatujete – G.cz
Vyhledávání

8 filmových superhrdinů, které si naštěstí nepamatujete

Filmové komiksy dnes patří k nejúspěšnějším žánrům vůbec. Bývaly tu ovšem i temnější doby, se kterými se raději nikdo nechlubí. A my to teď napravíme!

Václav Rybář
Václav Rybář 28.10.2017, 10:53

1. Superman (1952)

superman

Steve Reeves jako nejslavnější televizní Superman odtáhnul celých šest sezón. Měl ale spíš mozek než svaly.

2. Batman (1966)

batman

Na Adama Westa, nejslavnějšího televizního Batmana, si určitě pár lidí rozpomene. Především ti, kteří se dnes baví tím, jak úsměvný seriál to vlastně byl. West si z netopýřího muže dělal trochu srandu, což je z dnešního pohledu jen ku prospěchu věci.

3. Spider-Man (1978)

spidey

Hollywood nemohl v osmdesátých a devadesátých letech pavoučímu muži přijít na kobylku, všechno to rozsekl až Sam Raimi v roce 2002. Japonci byli jako obvykle napřed a natočili Spideyho jako televizní seriál ve stylu Strážců vesmíru.

4. Daredevil (1975)

daredevil

Než tuhle postavu slepého právníka zprznil Ben Affleck, objevila se v jednom televizním filmu s Hulkem, ale především hrozila televizním seriálem v roce 1975. Naštěstí z něj zbyla jenom tahle fotka (ta ženština je Angela Bowie, manželka slavného zpěváka, v kostýmu Černé vdovy).

5. Fantastická čtyřka (1994)

f4

Extrémně béčkový videoodpad Rogera Cormana, který se Marvel snažil utajit, seč mu síly stačily. Marně, veteráni z videopůjčoven ho viděli. Někteří i dvakrát.

6. Kapitán Amerika (1990)

capam

Nízkorozpočtové, dementní a naprosto nevěrné komiksové předloze. Spolu se zmíněnou Fantastickou čtyřkou asi největší kostlivci v marvelácké skříni. Tehdy se prostě licence rozdávaly zadarmo. A takhle to končilo.

7. Nick Fury (1998)

fury

Bílá verze Nicka Furyho ve spíše dětinském podání Davida Hasselhoffa. Snaha tu byla, vzhledově ta postava nebyla úplně mimo, ale film jako takový připomínal to nejhorší s Hulkem Hoganem. Samuel L. Jackson to naštěstí napravil, když v nových marvelovkách představil Nicka Furyho v tzv. Ultimates edici (komiksový restart, kde byl pro podobu Furyho předlohou právě Jackson, takže se kruh hezky uzavřel).

8. Flash (1990)

flash

Na tomhle seriálu s původním Flashem jsem vyrůstal a dodnes si pamatuju „prototyp ruského potápěčského obleku", který měl Flash jako kostým. V deseti letech mi to přišlo děsně cool. Teď to přímo křičí po remaku. Tak snad s ním Warner Bros. nebudou otálet.

A TADY se podívejte na 9 děsných chyb v počítačových hrách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články