8 filmových pecek, které letos dorazí do kin – G.cz
Vyhledávání

8 filmových pecek, které letos dorazí do kin

Americký Super Bowl byl o víkendu nejen svátkem sportovních fandů, ale také reklamožroutů a filmových nerdů. Za půl minuty vysílacího času se platí 5 milionů dolarů. Do čeho tedy Hollywood investoval nejvíc?

Václav Rybář
Václav Rybář 8.2.2017, 08:30

John Wick 2 (23. února)

Ne vždycky jsou na Super Bowl reklamy na ty největší trháky. Občas tu studio vyplýtvá celý marketingový rozpočet, aby připomnělo, že se blíží pokračování úspěšné pecky. To je i případ Johna Wicka, který startuje už za pár dní. Pokračování stylového akčního filmu s Keanu Reevesem si v krátké ukázce střílí z Padesáti odstínů šedi. A taky střílí ze spousty jiných věcí. Bude to pecka.

Logan (2. března)

Prý poslední Wolverine s tváří Hugha Jackmana, odehrávající se v budoucnosti a pojatý jako osobní i osobitý western o postarším mutantovi, co chce mít hlavně od všech pokoj. S komiksovou předlohou to moc společného nemá, ale tenhle komorní styl k Wolverineovi hodně sedne a Jackman se evidentně snaží s rolí rozloučit, jak nejlíp umí. Trailerová kampaň je špičková, snad Loganovi nedojde v celovečerní stopáži pára.

Život (23. března)

Kosmohorory á la Vetřelec nebo Sunshine jsou oblíbeným, ale nedostatkovým zbožím. Život útočí podivným mikrobem, který vleze lidem pod kůži. A když říkáme lidem, myslíme Ryana Reynoldse, Jakea Gyllenhaala nebo Rebeccu Fergusson. Solidní obsazení a chytlavé téma. Snad se to po vypuknutí nákazy nějak nerozsype (třeba jako Prometheus), sci-fi žánr se teď rozjel ukázkově a potřebuje topit pod kotlem kvalitním dřevem. Tohle možná nejsou oduševnělí Příchozí, ale i přesto se na vesmírné bubáky dost těšíme.

Ghost in the Shell (30. března)

Mimořádně kontroverzní adaptace slavné anime. Dvacet let na právech seděl Hollywood jako žába na prameni, a teď do toho konečně dupnul se Scarlett Johansson v hlavní roli a se šikovným Rupertem Sandresem (Sněhurka a lovec) za kamerou. Milujeme originál, takže jsme hodně podezřívaví, ale celé to vypadá dostatečně mimózně a "japonsky", takže jsme opatrně zvědaví.

Rychle a zběsile 8 (13. dubna)

Vin Diesel pokračuje i bez Paula Walkera a rozhodl se pořádně dupnout na plynový pedál. I poosmé platí, že rodina je nejdůležitější, ale občas se do cesty připlete pohledná blondýna (Charlize Theron) a svět je najednou vzhůru nohama. Diesel se obrátil proti svým bývalým parťákům a ti se musí spojit se záporákem ze sedmičky, aby ho umravnili. Dějově hrozná limonáda, ale auta létají vzduchem, kluci se perou a věci vybuchují. Chcete snad od hollywoodských blockbusterů víc? Tohle je čirá bezmozková zábava.

Strážci galaxie Vol. 2 (4. května)

Pokud byste přeci jenom od parťáckých filmů vyžadovali trochu víc nadhledu a nuance, doporučíme první letošní marvelovku, pokračování vesmírných Strážců galaxie. Jednička byla milým překvapením, které vystoupilo mimo koleje marveláckých filmů vizuálně i ideově. A protože v pokračování se vrací všechny známé tváře i režisér James Gunn, je to pro nás jeden z hlavních taháků sezóny. Ukázka to jenom potvrzuje.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (25. května)

Nekonečná disneyovská série se vrací, aby si Johnny Depp vydělal na další ostrov a atrakce v Disneylandech jely na plné obrátky. Pokud vás ty mořské krysy ještě nepřestaly bavit, máte volné pole působnosti. Tentokrát se z hlubin vynoří kapitán Salazar (Javier Bardem) a bude chtít Jacka připravit o hlavu. Vrací se ovšem i Will (Orlando Bloom), který už nám pomalu zarůstá mechem. A Keira Knightley pořád nikde, takže na kompletní chásku si asi musíme počkat až do dalšího dílu, pokud bude mít tenhle předpokládaný miliardový úspěch.

Pobřežní hlídka (15. června)

Moře trochu jinak a návrat slavné značky s trochou nadsázky. Vzpomínáte si na restart Jump Street 21? Za tímhle stojí stejná parta, takže ze zpomaleného běhání v plavkách a vyrýsovaných těl si tu dělají spíš legraci, což ale neznamená, že by v hlavních rolích nebylo na co a na koho koukat. Tohle je potřeba vidět v kině, aby člověk ocenil ty vnady, pardon fóry, v nadživotní velikosti.

A TADY se podívejte, co před svou smrtí jedla nesmrtelná Marilyn Monroe.

Podobné články

Doporučujeme

Další články