8 důvodů, proč rozhodně nesledovat předávání Českého lva

Dnes večer se odehraje další předávání českých filmových cen. Říká se jim prestižní, protože jsou v podstatě jediné. Sledovat to má asi tak stejnou cenu, jako zítra odjet lyžovat do Krkonoš.

1. Není to lev, je to kužel

Soška Českého lva už není soškou lva, ale je to kužel. Logika dnes slaví Vánoce!  

2. Raut už není vegetariánský

Nejvýznamnější událostí v souvislosti s letošními Lvy je fakt, že na rautu bude maso. Což tak nějak vypovídá o celém ceremoniálu a významu cen. Navíc to znamená, že kvůli nakrmení nenasytných věčně hladových a chudých herců zahynuly desítky nevinných zvířat. Fuj.  

3. Dress code

Letos si Lvi hrajou na společenskou událost bez nějakých vegetariánských a podobně hippísácky zvrhlých konotací, takže hosté mají předepsaný dress code. Přijdeme tak o pohled na umělce oblečené v pytli na brambory s potiskem a výrazem Já tvořím kulturu, já si to můžu dovolit. A Františka Čížková nebude mít co žrát (stejně nic nežere).  

4. Moderuje to Eben

Marek Eben je zárukou politicky korektní a slušné zábavy na úrovni, takže během přenosu nevzniknou žádné desetivteřinové supertrapné pauzy bez potlesku. Ani se na pódiu nebude žádný rádoby bavič pitvořit se svým metahumorem. Nuda.  

5. Všechno vyhraje Hořící keř

Skvělý Hořící keř má 14 nominací a je skoro stoprocentní, že všechny nominace promění. Nikdo tady totiž nic tak dobrého nenatočil už minimálně deset let. A tak budeme svědky trapné situace, kdy české filmové ceny vyhrává film polské režisérky.  

6. Aňa Geislerová

Aňa Geislerová je opět nominovaná v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli, protože jiné herečky v České republice prostě očividně nemáme.  

7. Dávají to na ČT

Přenos letos vysílá ČT1, což znamená jediné - nebudou reklamy a tudíž ani pauzy na čůrání.  

8. Zrušili diváckou cenu

Letos je zrušena kategorie Divácká cena, kterou dostával film, který byl v kině za uplynulý rok nejnavštěvovanější. To znamená, že Zdeněk Troška si nevystaví Lva (ve skutečnosti Kužel) za Babovřesky. A to je ta největší křivda, jaká se kdy na poli české kinematografie udála.

Komentáře