8 důvodů, proč jít na Godzillu – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč jít na Godzillu

Japonský veleještěr vtrhne ve čtvrtek do kin už podruhé v americkém vydání. Tentokrát ale srandičky nahradí pořádnou držkovou!

Václav Rybář
Václav Rybář 14.5.2014, 17:10

1. Renesance klasiky

09 Režisér Gareth Edwards se zhlédnul v klasických japonských Godzillách. Je to vidět na designu hlavní hrdinky, soundtracku, ale třeba i záběrování akčních scén. Pokud jste tedy vždycky chtěli vidět původní Godzillu z padesátých let, ale se současnými a hodně drahými triky, máte jedinečnou možnost.  

2. Jádro v jiném světle

16 Původní Godzilla strašila jadernou apokalypsou a zosobňovala strach z atomu. Ta nová se radioaktivity nevzdala, ale používá ji v úplně jiné formě díky chytré dějové kličce.  

3. Pomíjivost lidské rasy

12 Nový film naznačuje, že jsme na téhle obří rotující kouli jen úplnou náhodou a kdykoliv si příroda zamane, udělá z nás pouhé publikum, zmatené mravence, kterým nezbývá než se modlit a vzhlížet k nebesům, když dojde k souboji Titánů.  

4. Bezmocná armáda

15 Veškerá naše technologie je proti obřím monstrům k ničemu, americké velení nemá proti pravěkým netvorům žádnou taktiku a jediným plánem je utéct se a schovat, případně zase vytáhnout atomovky. Je to roztomile přízemní a zpátečnické a snaží se to naznačit, že tváří v tvář mocné přírodě prostě vždycky budeme hrát jen pasivní roli.  

5. Žádné komické postavičky

03 V tomhle filmu umírají lidé. Ať už jde o konkrétní postavy nebo bezejmenný tisícihlavý dav, který to odnáší v bortících se mrakodrapech, letadlech nebo na promenádách, které zasypávají spousty trosek. Není tu nikdo, kdo by to odlehčil hláškou nebo vtipem jako v Transformers.  

6. Města dostanou co proto

07 Japonsko, Havaj, Kalifornie... kam Godzilla a její kámoši vstoupí, tam nadělají obrovskou spoušť. Jejich měřítko je dech beroucí, jejich síla neměřitelná. Přeražený Golden Gate Bridge je pouhým začátkem.  

7. IMAX!

10 Jít na tohle ve 3D do IMAXu je prostě povinnost. Jasně, je jenom v Praze, ale koho jiného než Godzillu chcete vidět na tom největším plátně s tím nejhlasitějším zvukem? Až se veleještěr rozeřve a začne ocasem krájet činžáky, budete rádi, že jste si připlatili.  

8.  Opravdový start letní sezóny

04 V kinech už se sice prohání Spider-Man, ale až Godzilla přináší to opravdu blockbusterové měřítko. Přitom je v jádru spíš japonsky odměřeným charakterovým dramatem a k tradičním hollywoodským hodnotám si jen občas odskočí. Někoho to v kině příjemně překvapí, jiný si raději počká na čtvrté Transformery, kteří přijdou do kin v červnu a budou v nich... robodinosauři!  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články