8 důkazů, že filmové upoutávky vykecají všechno předem – G.cz
Vyhledávání

8 důkazů, že filmové upoutávky vykecají všechno předem

Že se to jen tak povídá? Že by si filmaři všechny trumfy přece nevystříleli předem? Pořád se ještě najdou ukázky, které mistrně klamou tělem. Ale bohužel je i dost těch, které vám film jedině zkazí.

Václav Rybář
Václav Rybář 28.4.2014, 17:30

1. Avatar

James Cameron dokázal spoustu let tajit děj svého snímku, takže jsme věděli jen to, že jde o setkání astronauta s odlišnou civilizací. Pod tím si člověk může představit hodně. Ukázka ovšem představivosti moc prostoru nenechala. Zjistili jsme, jak je to s tím Avatarem a dokonce jsme byli i svědky finálního souboje. Přesto na Avatara přišlo nejvíc lidí v historii kinematografie. Mnozí však věděli, do čeho jdou.  

2. Nejhorší obavy

Velmi dobrá filmová adaptace knižních příběhů Toma Clancyho. Jeho Jack Ryan se pouští s tváří Bena Afflecka do dalšího dobrodružství, ve kterém figuruje i bomba. Snímek honbu za největší hrozbou pěkně napíná, jenže jestli jste viděli ukázku, už předem víte, že bomba vybuchne. Poměrně odvážné gesto na americký blockbuster, ale proč ho proboha prozradit už v ukázce?  

3. Trosečník

Robert Zemeckis je hrozná drbna. Co neví, to nepoví. O Trosečníkovi jste možná přemýšleli jako o novodobém Robinsonu Crusoeovi. Tom Hanks ztroskotá na opuštěném ostrově, děsivě zhubne, začne si povídat s basketbalovým míčem. Chtěli jste ale pár měsíců před premiérou vědět, že ho zachrání a dokonce se mu do náručí vrhne jeho láska? Ne, tahle překvapení si zaslouží až stříbrné plátno.  

4. Terminátor 4

Hlavní zápletkou celého filmu byla tentokrát dříve pouze ledabyle okopávaná postapokalypsa. A taky to, jestli stroj může mít nějakou duši. Ale prokecnout už v ukázce, že hlavní hrdina je ve skutečnosti terminátor, který to o sobě neví? Tomu se říká ztratit páru před první zatáčkou.  

5. Zachraňte Willyho

Film se jmenuje Zachraňte Willyho, celý film je o záchraně Willyho. Jako diváci máme trnout, jestli to ta kosatka jako že „dá". Jenže ona to dala už v upoutávce. To už nám v kině rovnou mohli pustit dvojku.  

6. Nic nás nerozdělí

Dojemný a svým způsobem úchvatný film o rodině, kterou rozdělí nemilosrdná tsunami na Filipínách, je v podstatě celý o tom, co se děje po úderu mocné vlny. O tom, jestli se roztržená rodinka dá v cizí zemi nějak dohromady. Samozřejmě, že ano. Nemusíte ani doufat, stačí si pustit ukázku.  

7. Carrie

Hororová klasika, kterou zná každý fanda nazpaměť. A dokonce ji ani nemusel vidět. Stačí si pustit dobový trailer, kde vám uvaděč medovým hlasem přežvýká celý děj. Jestli ještě žije, můžete mu poslat peníze ušetřené za lístek do kina či nákup DVD.  

8. Dopisy pro Julii

Romantické komedie jsou většinou průhledné až do pátého kolene. Tahle není výjimkou, což ale střihače ukázky nijak nepřibrzdilo v tom, aby důsledně a chronologicky kompletní děj nezpracoval do dvouminutové koláže. Děkujeme.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články