fb pixel 8 důkazů, že čím kratší, tím lepší: povzbuďte své přátele v těžkých chvílích – G.cz
Vyhledávání

8 důkazů, že čím kratší, tím lepší: povzbuďte své přátele v těžkých chvílích

Pochopitelně, jde o vlasy. Ale zdaleka nejen o ně. Nechte se inspirovat.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 17.10.2016, 15:30

ƒ„Prakticky už od svého narození nás ostatní učí, že tím největším úspěchem a metou, kterou můžeme docílit, je být roztomilí. Slyšíme to pořád a ze všech stran: ach, to děťátko je tak roztomilé!“ vysvětluje Ornuma Panmunee, thajská ilustrátorka na volné noze, jinak povoláním vystudovaná výtvarnice a kritička umění, která vystupuje pod nickem oORn.

Kreslí lidi. Obyčejné lidi. Roztomilé lidi. Už několik let nakreslí jednu reálnou osobu denně. „Naučilo mě to chápat jednu věc – že všichni hledají lásku a porozumění.

Na KickStarteru spustila svůj projekt Shorter for Greater (přeložili jsme to sice jako Čím kratší, tím lepší, protože to zní krátce a úderně, ale aby se z toho nevytratil pravý smysl, musíme dodat, že přesnější, byť kostrbatější překlad je Kratšími (myšleno vlasy) za lepší, větší, skvělejší...).

Co je smyslem projektu? „Ostříhala jsem si vlasy, abych je mohla darovat potřebným.“ Jsou to dospělí i děti, jež o ně přišli v důsledku nemoci či nehody. „A vytvořila jsem speciální pohlednice pro ty, kteří můj projekt finančně podpoří. Cílem je, aby se lidé tolik nezaměřovali na vzhled. Přesně to jsem cítila, když jsem si ostříhala vlasy na krátko pořád jsem myslela na to, jak ošklivě budu vypadat.

Žijeme v kultuře, kde se vzhled velmi cení. Ať už se jedná o filmové hvězdy nebo selfíčka na Instagramu. Každému záleží na tom, jak vypadá, i když si to třeba nepřizná. Proto své vlasy věnuji ‚na charitu‘ – aby se jiní mohli cítit trochu lépe.

Tenhle na první pohled možná krapet naivní, ale přesto lidsky sympatický projekt byl na KickStarteru zafinancován během jednoho měsíce. Následující ‚motivační pohlednice‘ tedy už fyzicky nedostanete, ale můžete si je zde stáhnout a rozesílat je aspoň virtuálně.

Třeba jen tak, komukoli. Nebo těm, kteří by ocenili podporu v nějaké neradostné situaci. Nebo naopak těm, kteří do neradostných situací dostávají vás – jako takovou originální, asertivně stírací odpověď.

Vyberte si sami podle okolností, komu a kdy kterou z nich věnujete:

1. Když někdo na něco zkrátka nestačí...

2. Když má někdo jiný vkus než většina...

3. Když má někdo pocit, že dělá všechno špatně...

4. Když se někomu zdá svět a život být pochmurný a ošklivý...

5. Když má někdo pocit, že nevděk světem vládne...

6. Když si někdo připadá šeredný...

7. Když má někdo nízké sebevědomí...

8. Když si někdo připadá ve srovnání s ostatními jako nula...

A kdyby to náhodou nefungovalo, další pozitivně inspirativní nálož najdete zde: 21 citátů dalajlámy, které vám řeknou, jak být šťastní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články