8 celebrit, které zázračně bohatnou po skončení kariéry – G.cz
Vyhledávání

8 celebrit, které zázračně bohatnou po skončení kariéry

Prvních dvacet milionů je nejtěžších. Pak můžete klidně začít prodávat vlažnou vodu v petkách a trhnete na tom majlant. Tyhle hvězdy ale vydělaly na odpočinku mnohem víc peněz než během aktivní kariéry. Důkaz, že ani důchod nemusí být pruda.

Václav Rybář
Václav Rybář 9.2.2014, 10:00

1. Aerosmith: Videohry

guitarhero Tři dekády hraní. Spousta alb, tisíce koncertů, spousta čepic s jejich logem. Čekali byste, že Aerosmith jsou těžce za vodou. A taky že jo. Zdaleka nejvíc peněz ale kapela vydělala na videohře Guitar Hero. Té se prodaly miliony kusů a protože se v ní lidé učí hrát na kytaru právě prostřednictvím repertoáru Aerosmith, běží z ní členům skupiny neuvěřitelné peníze, které trumfly jakékoliv jejich album nebo koncertní šňůru.  

2. 50 Cent: Limonáda

50cent Slavný rapper už dnes není příliš vidět a kromě muziky se také občas věnuje hraní. Ve skutečnosti už se za mikrofonem nebo před kamerou příliš nadřít nemusí. Je to pro něj koníček. Jeho půlmiliardové jmění je totiž rozpuštěno do akcií nejrůznějších firem. Za den např. vydělal deset milionů dolarů, když svým followerům na Twitteru řekl, ať koupí akcie jeho nové firmy. Nebo koupil malou sodovkárnu, kterou za pár měsíců odkoupila Coca Cola za 80 milionů. Ten kluk vypadá, že neumí do pěti počítat, ale jako byznysmen v tom umí chodit.  

3. Arnold Schwarzenegger: Reality

arnie Jistě, Arnie vydělal nejvíc peněz ve filmech. O tom není sporu, ostatně v devadesátých letech si mohl diktovat za roli desítky milionů dolarů. Jenže dávno před tím, než se proslavil i jinak než pumpováním železa, se mu dařilo pomocí ušetřených peněz rozhýbat trh s realitami na nábřeží v Los Angeles. V sedmdesátých letech to byla ospalá čtvrť s pár činžáky. Dnes je to jedno z nejživějších míst ve městě a turistická past v jednom. Arnie tu několik domů koupil, dalších pár postavil a jeho konto se díky tomu hodně nafouklo. I dnes velké množství domů a pozemků, takže před tu kameru opravdu leze už jen pro radost.  

4. Sammy Hagar: Tequila

tequila Když Sammy Hagar zpíval ve Van Halen, byl rockovou hvězdou se slušným platem. Svou slávu ovšem využil i k tomu, aby fanoušky kapely nalákal do svého baru. Jenže z jednoho baru pak byly dva, pět atd. A ve všech se servírovala speciální tequila, jejíž výrobní linku si Hagar koupil. Zvěsti o kvalitním pití se rychle rozšířily a Hagar v roce 2007 prodal svůj podíl v alkoholickém impériu za 80 milionů dolarů.  

5. Akon: Lady Gaga

akon Sám o sobě je Akon celkem úspěšný rapper, takže by se o sebe dokázal postarat úplně sám. Ale protože má klučina srdce ze zlata, dohodil vydavatelství šikovnou holčinu. Zaručil se za ní, pomohl ji zpropagovat a výměnou si řekl o pár procent z jejích zisků. Šlo samozřejmě o Lady Gaga, na jejíž albech a koncertech už Akon vydělal desítky milionů dolarů. Klidně tak může odejít do důchodu už teď, když na něj makají druzí.  

6. George Foreman: Gril

grill Slavný boxer v dobách největší slávy dostával výměnou za pořádnou nakládačku vždy pár milionů dolarů. Byly to slušné prachy, ale stály ho pot a krev. K vlastnímu překvapení se ale Foreman dočkal odpovídající náplasti. Začal totiž pod svým jménem prodávat grily s nepřilnavým povrchem. Hlavně u fitness bláznů se tenhle výrobek hodně ujal a vášnivé dietářky je rychle následovaly. V dobách největší horečky vydělával Foreman na grilech pět milionů dolarů měsíčně. Teď už je to zhruba desetina, ale i tak se nám protáčejí panenky.  

7. Joe DiMaggio: Autogramy

baseball Baseballová legenda si ve sportu vydělala dost, ale náročný životní styl způsobil, že se peníze rychle rozkutálely. DiMaggio rozdával své podpisy zadarmo, ovšem s jedinou výjimkou. Nikdy nepodepisoval baseballové pálky. Pokud ho chtěl někdo přemluvit, musel si připravit hodně tučný obnos. Pálku Joe podškrábnul jen za 25 tisíc dolarů. Na světě jich je jen pár, protože DiMaggio podepsal zhruba dvě ročně. I to ovšem stačilo na slušné živobytí.  

8. Dr. Dre: Sluchátka

drdre Dvacet let Dr. Dre neúnavně rapoval, než ho napadlo, že by mohl pod svým jménem prodávat něco jiného než úderné rytmy. A tak vymyslel sluchátka Beats by Dr. Dre. Sluchátkoví experti kroutí hlavou nad jejich popularitou, protože ve skutečnosti nehrají nijak zázračně. Jejich cena je závratná, ale hipstříci se po nich mohou utlouct. Firma HTC od Dr. Dre koupila podíl v jeho firmě za 300 milionů dolarů, což je samozřejmě mnohem víc, než kdy vydělal. A sluchátka se prodávala pořád víc a víc. Tak dobře, že si Dre o rok později koupil zpátky půlku původního podílu za 150 milionů. Hipstrů zjevně neubývá.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články