8 aut z budoucnosti, které chceme už dnes – G.cz
Vyhledávání

8 aut z budoucnosti, které chceme už dnes

A nemluvíme teď ani tak o slíbených modelech od nejrůznějších automobilek jako spíš o nádherných kárách, kterými nám maže med kolem huby Hollywood. Sem s nimi. A hned!

Václav Rybář
Václav Rybář 10.4.2014, 19:30

1. Interceptor (Šílený Max, 20XX)

madmaxx Jistě, jde jen o přelakovaný Ford Falcon XB (ovšem vyráběný jen pro Austrálii, takže určitá exotika v tom pro zbytek světa přece jenom je), ale pokud dojde k nějaké té apokalypse ještě před vyčerpáním ropných zdrojů, ještě nám ty nekomplikované „staré křápy" k něčemu budou, protože se dají spravit bez počítače a komplexního softwaru. Stačí na ně úplně obyčejné kladivo.  

2. Cadillac Cien (Ostrov, 2019)

cadilac_cien_the_island Pro budoucnost plnou klonování ve filmu Michaela Baye vyrobil Cadillac exkluzivní koncept luxusního sporťáku. Vypadá skvěle i dneska, ale do výroby nemá o nic blíž (podobný osud sdílí i Cadillac Sixteen z novější Ocelové pěsti).  

3. Taxi (Soudce Dredd, třetí milénium)

soudce_dredd Ve filmu je samozřejmě trochu ošuntělejší. Jde o Stalloneovu verzi z roku 1995. Všimněte si, že má taxík sportovní sedačky. Asi to při jízdě po ztrouchnivělých lebkách odsouzených zločinců trochu hází.  

4. Defender (Zmije, blízká budoucnost)

vajpr Obludnost plná gadgetů z televizního seriálu Zmije, ve kterou morfoval civilní Viper RT/10. Nemůžu proti ní říct ani popel, taky jsem to jako teenager žral. Nový Viper se tomu ale nepodobá ani po deseti pivech.  

5. Lexus (Minority Report, 2054)

minority_report_lexus_2054 Další product placement, který se docela vydařil. Ale v roce 2054 je na silnicích zjevně už nuda, protože ve městech auta jezdí po kolejích, co vedou i po stranách mrakodrapů. U tohohle Lexusu budete mít možná chvilku problém zjistit, kde je vlastně předek a zadek, ale to mu na „kráse" nijak neubírá.  

6. Bugatti tryskáč (Elysium, 2154)

bugatti_elysium Bugatti Veyron je dnes znamením toho, že na to opravdu máte a chcete se rychle přepravit z A do B. O století a půl později se na tom v dystopické sci-fi s Mattem Damonem vůbec nic nezměnilo, tedy s tou výjimkou, že Bugatti narostla křídla. Pár desítek let evoluce a jde to i bez Red Bullu.  

7. APC (Vetřelci, 2177)

apc_aliens Tuhle hračku (ano, na obrázku je opravdu hračka, ve filmu jde samozřejmě o obří obrněný vůz) by vám asi armáda stejně nepůjčila, ale když jedete na piknik s vetřelci, hodí se podobná mašina tak nějak samozřejmě. A když vidím stav českých silnic v roce 2014, mám pocit, že APC budeme potřebovat dřív než na konci 23. století.  

8. Dildozzer (Absurdistán, 2406)

dildozer Absurdní stvoření z absurdní komedie, která kompletní debilizaci lidstva posunula trochu optimisticky AŽ na začátek pětadvacátého století. Rozhlédněte se kolem a pochopíte, že k tomu dojde mnohem dřív. A proto by s nasazení Dildozzera do sériové výroby neměl nikdo váhat.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články