fb pixel 7 způsobů, jak se v roce 2018 stát občanským aktivistou snadno a rychle – G.cz
Vyhledávání

7 způsobů, jak se v roce 2018 stát občanským aktivistou snadno a rychle

Protestovalo proti Ondráčkovi a komunistům, ale také proti Babišovi. Tak jistěže. Směrem ven od hlavního davu se podle některých účastníků měnila nálada i míra agrese. Umět hymnu nazpaměť, vlastnit megafon a dostatek cedulí s univerzálními hesly je prostě základ. Samozřejmě, že demonstrace na Václaváku se zúčastnili i manželé Drahošovi. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzhledem k současné situaci v Česku je bytí občanským aktivistou po hipsterech, fashion blogerkách a youtuberech novou cool věcí. Pokud nechcete zůstat pozadu za svými známými, následujte našeho detailního návodu, jak se do tohoto bohulibého trendu zapojit.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.3.2018, 14:30

1. Naučte se hymnu

Tu je nutné mrskat na povel, i kdyby vás vzbudili o půlnoci. Pokud chcete být za jó borce, přihazujte náhodně i druhou sloku, kterou nezná skoro nikdo.

2. Pořiďte si megafon

Megafon musíte mít, jinak svůj aktivismus mezi lidi nedostanete.

3. Připravte si univerzální cedule

Navyrábějte si tak pět bytelných cedulí, které budete moct střídat podle potřeby. Následující slova by měly jednotlivé transparenty obsahovat, samostatně i v kombinaci: StB, Zeman, Babiš, komouši, ovce.

4. Přidejte si do přátel Kateřinu Jacques

Tato dáma je sice mediálně i jinak víceméně mrtvá, pokud ji ale budete mít na Facebooku v přátelích, nebo pokud si vás dokonce ona sama přidá, je to tak nějak štempl na to, že jste oficiálním občanským aktivistou.

5. "Zúčastňujte se" těch správných událostí

Nejen v ulicích se dělá revoluce, je potřeba zohlednit i sociální sítě. Profilová fotografie s nějakým politickým statementem je snad jasná, připomínejte ale svoje odhodlání měnit svět k lepšímu i skrze to, že budete odklikávat "Zúčastním se" na těch správných demonstracích a sešlostech. Reálně pak stačí jít tak na jednu, dvě.

6. Vypadněte z Lumpenkavárny

Facebooková skupina dříve sloužila jako satirická skupina, do které tzv. inteligence chodila přiměřeně vzdychat, odpočívat, domlouvat stanoviska, petice, setkání. Dnes je to obří hromada lidí, kteří neustále repostují hejty na Babiše a Zemana a jejich voliče klidně nazývají lůzou. Kdysi tu musel být každý angažovaný občan, dnes je víc v pořádku se této skupině vyhnout.

7. Noste lupičskou čepici a šálu

Palestina už je dneska trochu moc, navíc tu nosí jen anarchisti a pankáči. Vy nejste žádná vyhrocená skupina, vy jste jen zdravě namíchnutý, obyčejný člověk. Vhodně omotaná šála v kombinaci s černou lupičskou čepicí a doplněná o odznáček s nápisem "Demokratická žumpa", v hlavním městě případně s ironickým "Jsem pražská kavárna" to dá vašemu okolí dostatečně najevo.

A tady čtěte komentář k pondělní demonstraci proti Zdeňku Ondráčkovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články