7 zbrusu nových videoher na dlouhé podzimní večery – G.cz
Vyhledávání

7 zbrusu nových videoher na dlouhé podzimní večery

Už je to zase tady. Lezavý a sychravý čas, který lze nejlépe strávit s knihou. Jenže vyprávějte to dnešní generaci, která má mozoly od herních ovladačů. Místo konzumace stránek se dnes hltají virtuální světy. A my jich pro vás máme rovnou sedm.

Václav Rybář
Václav Rybář 12.10.2016, 18:20

1. FIFA 17 (Xbox, Playstation, PC)

Další rok a další fotbálek od EA Sports. Letos ale také vyšel tradiční konkurent PES 2017, a tak ve EA Sports hrábli do strun a zahráli přeci jenom o něco ostřejší sólo. Není to jen o lepší grafice, chytřejší umělé inteligenci a updatovaným statistikám. V letošním ročníku potěší větší taktizování při hraní standardních situací, a především pak příběhový mód The Journey, ve kterém se musíte probojovat z tréninkového kempu až na kapitána nároďáku. Má to drajv a připomíná to dobře napsaný a sestříhaný film, ve kterém hrajete hlavní roli. Pokud si ale chcete především zahrát, jděte do multiplayeru nebo koučujte – nová FIFA vás rozhodně nezklame.

2. Mafia III (Xbox, Playstation, PC)

Ačkoliv recenze nevyznívají moc slavně, přesto sem Mafii zařadíme. S prvními dvěma díly nemá nic moc společného, nevznikala v českých končinách a místo dobových mafiánů tu pobíhá černošský veterán z Vietnamu, snažící se najít po návratu z války sám sebe v překotných šedesátých letech. Hry s otevřeným světem vždycky slibují desítky až stovky hodin zábavy. Samotný základ včetně audiovizuálu se dá pochválit, s hlavním příběhem hry už je to trochu slabší; pokud však chcete být pánem svého osudu, mohla by vás třetí Mafie zaujmout jako velké hřiště, na kterém si můžete dělat, co se vám zamane. Jen byste měli pár týdnů počkat, než vývojáři zazáplatují všechny průšvihy vzniklé zbrklou produkcí – momentálně je totiž hra dost zabugovaná a na PC často padá.

3. Gears of War 4 (Xbox, PC)

Microsoft na předvánoční trh sází jeden hit za druhým. Po Forze Horizon 3 se vrací i s legendární sérií, která byla pro Xbox vždy zdrojem obřích prodejů. A tentokrát se mohou hned od začátku z návratu ikonické sci-fi řežby těšit i majitelé PC. Sólová kampaň nabízí hru na jistotu a návrat do starých známých vod masakrální likvidace přerostlých nepřátel. Krytí, uhýbání, střelba na všechny strany a porcování/dodělávání pěšáků motorovkou. Je to pořád třeskutá zábava a povedený multiplayer nechává rychle zapomenout na rozpaky, které pramení z toho, že se Gears of War vrací hlavně kvůli penězům, nikoliv z nutnosti dovyprávět nějaký velký příběh.

4. Civilisation VI (PC)

Piplat si svou vlastní civilizaci budete moci už za dva týdny! Šestá „civka“ vychází jen na PC, ale nebojte se, nebudete potřebovat nadupaný stroj – stačí vám dvoujádrový procesor se 4 GB RAM, což už má dneska kdejaký kancelářský notebook. Autoři oproti předchozím dílům trochu překopali taktiku a nutí hráče při stavbě měst a států víc přemýšlet a věnovat se víc rozšiřování mapy než posilování jednotek. Je to opatrný krok vpřed, který si ovšem nechce pozlobit stávající hráče. Změn k lepšímu doznala i umělá inteligence, takže budete muset závity pořádně roztočit. Tohle je přesně jedna z těch pomalých her, které můžete hrát dlouhé týdny.

5. Battlefield 1 (Xbox, Playstation, PC)

První světová se vrací na monitory a televize v opravdu velkolepém stylu. Kdo už měl tu čest Battlefield 1 hrát, ten si pochvaloval neokoukané prvky a efektní prezentaci Velké války, která rozhodně nepůsobí vedle modernějších konfliktů nikterak ušlápnutě. Všechno je to o tom správném podání, a i v tomhle ohledu se na Battlefield můžete spolehnout, že zůstane Battlefieldem. Špičkový by přitom měl být nejen multiplayer, nýbrž i příběhová kampaň, která vás prostřednictvím osudů různých vojáků provede po většině bojišť první světové a ukáže vám zvěrstva tohoto konfliktu ve všech možných odstínech. Battlefield 1 vychází už za deset dní.

6. Steep (Xbox, Playstation, PC)

Jedno z největších překvapení letošní herní výstavy E3. Snowboardových her je hodně málo, za solidní reprezentaci lze snad považovat jen adrenalinovou sérii SSX. Ubisoft se však rozhodl, že nám pod stromeček nadělí hodně virtuálního prašanu a přichází s titulem Steep, který vám umožní sjíždět na prkně i lyžích to nejlepší z Alp (a později prý i jinde, formou stáhnutelných přídavků). V obrovském herním světě se můžete kdykoliv teleportovat na vrchol a vrhnout se po hlavě dolů. Při povedeném kousku stačí nahodit instantní replay, sestříhat trik z několika úhlů, zpomalit ho a postnout ho na sociální sítě. Všechno je tu podřízeno zábavě podle vašich představ, ať už jde o trasy jednotlivých závodů, lyžařskou a snowboardovou výbavu nebo vaši další destinaci. Na tohle se hodně těšíme. Hra vychází 2. prosince.

7. The Last Guardian (Playstation)

Mnohokrát odkládaná dobrodružná hra od tvůrců Ico nebo Shadow of the Colossus. Znalci už nemusí číst dál, protože tenhle scénář je sám o sobě zárukou něčeho výjimečného. Tím spíš, že se na téhle hře dělá už devět let a ona přesto pořád vypadá úchvatně. Na novější PS4 Slim se zapnutým HDR bude určitě dechberoucí, ale tady se spíš než na vizuál bude brnkat na emoce. Vztah chlapce a s monstrem podobným grifovi bude ústředním motivem a rozhodně nebude nijak černobílý. Pokud hledáte v té záplavě podzimních titulů něco náročnějšího, ovšem ne zas tak úplně dospělého, mohl by vás The Last Guardian zaujmout. Je to ovšem playstatioňácká exkluzivita, takže černou skříňku od Sony budete nevyhnutelně potřebovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články