7 zajímavostí, které jste o Becherovce rozhodně nevěděli

Obrázek uživatele Martin Miko
21.6.2018, 13:06

Becherovka omlazuje, získává novou energii a rozbíjí předsudky, které o ní panují! Tady je sedm překvapivých důvodů, proč je Becherovka ten nejsenzačnější drink, který si můžete v baru objednat.

1. Poznejte její tajemství

Tajemný znak rodů Becherů, který najdete na nové láhvi, patří k symbolům značky téměř od jejího založení. Dodnes ale nikdo s jistotou neví, jaká je jeho symbolika. Je tam nekonečno? Je tam pramen? Jsou tam Karlovy Vary? Přemýšlejte o tom s lahví Becherovky na stole.

2. Dobyla svět

Ať zajdete do baru v Americe, Asii či Austrálii, je velká šance, že si tu budete moci objednat Becherovku. Hořkosladký likér se z Karlových Varů vyváží do více než 40 zemí a ve většině z nich je vnímán jako prémiové pití. Své místo má proto v těch nejluxusnějších barech!

3. Je úžasná do koktejlů

Všechno začalo u Betonu. Drink z Becherovky a toniku, který byl namíchán pro světovou výstavu Expo ’67, se v minulém roce stal národním koktejlem. Dnes si můžete namíchat z Becherovky desítky fantastických koktejlů, které připravil známý barman George Němec. Recepty hledejte na www.becherovka.cz, nebo je přijďte ochutnat na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – Becher Zone najdete hned vedle Hotelu Thermal.

4. Strážci receptu

Klíč k receptuře Becherovky znají jen dva lidé na světě, pro které platí stejné opatření jako pro anglickou královskou rodinu – nesmějí cestovat společně. Každý týden se pak Bohuslav Pich, jeden ze strážců tajemství, zavírá do své komory v továrně, aby namíchal tajnou směs z více než 20 druhů bylin.

5. Je bez éček

Věděli jste, že se výroba Becherovky obejde bez jakýchkoliv konzervantů nebo éček? K výrobě se používají „jen“ byliny z celého světa, voda, vinný destilát, přírodní cukr a líh. V jednoduchosti je síla! Kromě toho karlovarská továrna ctí původní postup výroby s ručním mícháním i macerováním.

6. Je ekologická

Záleží vám na životním prostředí? Karlovarská továrna dokáže zužitkovat 97 % odpadů, které při výrobě Becherovky vzniknou. Ekologičtější je i nová láhev.

7. Je prostě skvělá!

Přiznejte si, že jste si Becherovku neobjednali od střední školy. Teď je nejvyšší čas to změnit. Nachlazená Becherovka chutná skvěle!


Komentáře

Doporučeno pro vás