fb pixel 7 zajímavostí, které jste o Becherovce rozhodně nevěděli – G.cz
Vyhledávání

7 zajímavostí, které jste o Becherovce rozhodně nevěděli

Becherovka omlazuje, získává novou energii a rozbíjí předsudky, které o ní panují! Tady je sedm překvapivých důvodů, proč je Becherovka ten nejsenzačnější drink, který si můžete v baru objednat.

Martin Miko
Martin Miko 21.6.2018, 13:40

1. Poznejte její tajemství

Tajemný znak rodů Becherů, který najdete na nové láhvi, patří k symbolům značky téměř od jejího založení. Dodnes ale nikdo s jistotou neví, jaká je jeho symbolika. Je tam nekonečno? Je tam pramen? Jsou tam Karlovy Vary? Přemýšlejte o tom s lahví Becherovky na stole.

2. Dobyla svět

Ať zajdete do baru v Americe, Asii či Austrálii, je velká šance, že si tu budete moci objednat Becherovku. Hořkosladký likér se z Karlových Varů vyváží do více než 40 zemí a ve většině z nich je vnímán jako prémiové pití. Své místo má proto v těch nejluxusnějších barech!

3. Je úžasná do koktejlů

Všechno začalo u Betonu. Drink z Becherovky a toniku, který byl namíchán pro světovou výstavu Expo ’67, se v minulém roce stal národním koktejlem. Dnes si můžete namíchat z Becherovky desítky fantastických koktejlů, které připravil známý barman George Němec. Recepty hledejte na www.becherovka.cz, nebo je přijďte ochutnat na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – Becher Zone najdete hned vedle Hotelu Thermal.

4. Strážci receptu

Klíč k receptuře Becherovky znají jen dva lidé na světě, pro které platí stejné opatření jako pro anglickou královskou rodinu – nesmějí cestovat společně. Každý týden se pak Bohuslav Pich, jeden ze strážců tajemství, zavírá do své komory v továrně, aby namíchal tajnou směs z více než 20 druhů bylin.

5. Je bez éček

Věděli jste, že se výroba Becherovky obejde bez jakýchkoliv konzervantů nebo éček? K výrobě se používají „jen“ byliny z celého světa, voda, vinný destilát, přírodní cukr a líh. V jednoduchosti je síla! Kromě toho karlovarská továrna ctí původní postup výroby s ručním mícháním i macerováním.

6. Je ekologická

Záleží vám na životním prostředí? Karlovarská továrna dokáže zužitkovat 97 % odpadů, které při výrobě Becherovky vzniknou. Ekologičtější je i nová láhev.

7. Je prostě skvělá!

Přiznejte si, že jste si Becherovku neobjednali od střední školy. Teď je nejvyšší čas to změnit. Nachlazená Becherovka chutná skvěle!

Podobné články

Doporučujeme

Další články