7 věcí, které rozhodně nekupovat pod stromeček na poslední chvíli – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které rozhodně nekupovat pod stromeček na poslední chvíli

Při lelkování a vymýšlení nejvhodnějších dárků už jste trochu zaspali. Pokud nechcete kupovat vouchery, zbývá vám snad už jen jediná šance. Elektronika! I tady ovšem můžete sáhnout vyloženě vedle, stačí když se budete příliš řídit rozumem a peněženkou.

Václav Rybář
Václav Rybář 23.12.2015, 09:50

1. Laciná noname čtečka knih

Hřeje vás pocit, že jste to letos nedali vydělat Amazonu, ale pořídili jste echt českou čtečku o pár stovek levněji. Uvidíme, jak dlouho vám to vydrží, až obdarovaný zjistí, že knihovnička, ze které může objednávat online knihy, je zoufale malá. Pokud hodláte číst i v angličtině a chcete mít přístup k desítkám milionů titulů, případně si přečíst ty nejžhavější knížky pouhých několik vteřin po jejich zveřejnění, pak rozhodně nešetřete a kupte si originál. Kindle má lepší displej, takže nebude ničit vaše oči. A je k němu celá řada příslušenství, včetně nádherných obalů.

2. Mobilní reproduktor

Repráček na klíčenku, značkový plastový bazmek, co zvýší výkon vašeho telefonu dvacetkrát. Kolikrát ho ale skutečně použijete. Pokud se necháváte inspirovat teenagery, co si nosí tyhle zázraky na pláž, pak jste v marketingové pasti, která nemůže být vzdálenější tomu, co bude s touhle hračkou dělat teenager český. Dvakrát ji ze zvědavosti vyzkouší, a jakmile zjistí, že si ji zapomněl nabít, hodí jí do šuplete, kde bude až do skonání věků. Vedle celé řady podobných jednorázovek.

3. Laciný dron

Dron je teď hitovka... resp. byl hitovka před dvěma lety, kdy jste s ním skutečně mohli létat. Dnes už je jejich provoz všude omezený a hlavně je vyrábí úplně každý, takže jen těžko v té hromadě plastového šrotu vybrat něco, co má slušnou kameru, výdrž, udrží se to samo ve vzduchu, zvládne to bezdrátově komunikovat a hlásit stav baterie a ještě třeba vyřešit ergonomii ovládání. Co umí tohle všechno? Profi drony za patnáct, dvacet tisíc. Jejich vzdálení bratříčci za desetinu ceny jsou jen takové chytřejší helikoptéry na dálkové ovládání. Je jen otázkou času, než je rozflákáte o nejbližší stacionární překážku.

4. Star Wars merch ze supermarketů

Pěnový světelný meč udělá hodně radosti, zvlášť pokud stojí sotva dvě stovky. Z dlouhodobého hlediska je to jen další harampádí, co skončí na půdě, ale budiž. Star Wars věci ale teď mají nejen obchody, co kupují oficiální disneyovské hračky, studio licencovalo nejrůznější předměty úplně všem, takže v Kauflandu můžete koupit cokoliv od triček přes sluchátka, robůtky, meče a další blbůstky, často poháněné elektrikou. Právě těm byste se měli vyhnout, protože jejich životnost se počítá spíš na hodiny než na dny. Z velké radosti je pak velmi rychle velká starost. Proto použijte Sílu a kupujte jen věci, co se nemají jak rozbít samy od sebe. Pěnový lightsaber jasně vede!

5. Laciné adrenalinové kamery

Stojí třetinu toho, co Go Pro, a vy rychle pochopíte proč. Ačkoliv jsou některé levnější alternativy překvapivě schopné, rozhodně mají co dohánět v kvalitě obrazu, výdrži baterky a ergonomii různých úchytů. Ano, Go Pro je trochu dražší (předražené), ale to už si holt kupujete zavedenou značku, která vám nabízí jistou očekávatelnou kvalitu. Žádný solidní vyzyvatel, který by Go Pro porazil na hlavu a stál výrazně méně peněz, se zatím ještě nenašel. Pokud tedy chcete šetřit, počítejte s tím, že se to na vašich záběrech projeví.

6. Chytrá autoelektronika

Vaše pokusy by měly začínat a končit u USB redukce do zapalovače. Ta skutečně udělá ze starého auta jakž takž použitelnou nabíječku. Cokoliv dalšího je velká sázka do loterie, která občas nefunguje vůbec (FM Transmittery v podstatě všechny otravně šumí), občas funguje pouze někde (nejrůznější handsfree, radary), jindy z ní vlastně řidič nic moc nemá a spíš mu překáží (radia s LCD displejem). Navíc je auto svatostánek každého majitele a instalovat do něj bazmeky, které si sám nevybral, to je občas velká bolest. Kupte mu raději voucher a voňavý stromeček na zpětné zrcátko.

7. Selfie tyče

Když pomineme, že byste tenhle mor všech veřejných prostranství rozhodně neměli rozmnožovat, jedná se v podstatě jen o asi metrový (některé jsou i delší) kus plastu bez výraznějšího nápadu či funkce. Tímhle chcete ohromit pod stromečkem? Řekneme vám to takhle, pokud dotyčný něco podobného chtěl, už si to (bohužel) dávno pořídil. V opačném případě tu tyč přerazí vejpůl. Jestli kupovat něco z plastu, tak zase jen skleničky. Jako v Pelíškách.

A TADY se podívejte na neoblíbenější deskové hry.

Podobné články

Doporučujeme

Další články