7 věcí, které nikdy nechcete slyšet od svého šéfa – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které nikdy nechcete slyšet od svého šéfa

Pokud jste šéf, zasmějete se. Pokud jste zaměstnanec, ztuhne vám krev v žilách, když uslyšíte jakoukoliv z těchto vět...

1. Mohl bys ke mně do kanceláře? A zavři za sebou dveře prosím!

gi giphy.com Sakra. To smrdí průserem. Udělali jste nějakou chybu? Nebo vyššímu vedení hráblo? Těch pár desítek sekund mezi oznámením, zavřením dveří, sednutím si na grilovací křesílko a vyslechnutím šéfovy zprávy znamená tak dva tisíce náhle zšedivělých vlasů.  

2. Mám pro tebe speciální úkol. Bude to výzva...

DJ giphy.com Takže jde o jistý oser, na který šéfík nemá čas, nechce se mu ho dělat, nebo je na něj prostě moc líný. Má vás za cvičenou opičku, kterou řečmi o výzvách, vysloužených ostruhách a překonání sama sebe donutí, aby za něj odvedla špinavou práci. Ideálně bez odměny finanční, protože verbální pochvala a podrbání za ušima člověka uspokojí.  

3. Tohle je tvůj nový mladý kolega. Zauč a nauč ho všechno, co umíš!

Jinými slovy, vychovej si vlastního kata. Nauč zobáka třetinu věcí, které ses učil celý svůj profesní život, pak tě vyhodíme, mlaďas bude s enormní snahou dělat půlku tvé práce za poloviční plat. A na finanční uzávěrce to bude vše vypadat růžově.  

4. Musíme snížit náklady

ahA giphy.com Podnik má vydělávat, ne šetřit. Alespoň ne dlouhodobě, to poukazuje na nezdravost v základním mechanismu podnikání. Když vám řeknou, že si máte do práce nosit vlastní žárovky a toaletní papír, víte, že vás v takové firmě prosperita nečeká.  

5. Vezmeš to za něj prosím? Bude to jen na pár týdnů

Překlad: Kolega půjde na pracák a vy za něj budete dělat jeho práci. Jen pár týdnů. Jen pár dalších týdnů, než se najde náhrada. Jen pár dalších let...  

6. Musíme si promluvit

Je to něco jako úhybný manévr, který nezkušeného dostane do stresu a nevýhodné pozice. Před rozhovorem o důležitých pracovních věcech vás šéfík dostane do zranitelné polohy, abyste mu odkývali všechno. Sviňárna.  

7. Jsi šikovnej/šikovná, to zvládneš

f giphy.com Opět využijeme univerzálního firemního překladače: Je tu věc, se kterou si nikdo neví rady. Ty ji provedeš a pokud bude výsledek stát za prd, hodíme neúspěch na tebe a poneseš následky. A pokud se to povede, pro šéfíka budou bonusy - hurá!  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články