7 typů jógy, o kterých jste asi nikdy neslyšeli

Přiznáváme, že jógu nepovažujeme za nejzábavnější sportovní aktivitu na světě. Ale z těchto odnoží bychom si snad vybrali i my...

1. Nahatá jóga

side view of a nude woman kneeling on the floor Zrodila se v 60.letech minulého století ve Státech, byla oblíbenou kratochvílí hipíků. Svůj boom pak zažila v roce 2001 v New Yorku. Bežně už se cvičí jak v Praze, tak v menších městech. A ne, pouze na čumendu vás na ní nepustí.  

2. Ganja jóga

a98861_intention-joint2 Ač někteří zlí jazykové tvrdí, že drogy do jógy nepatří, jsou místa (foto pořízeno v Los Angeles), kde je tento typ jógy hodně oblíben.  

3. Doga

a98861_doga2 Neboli dog yoga - psí jóga. Skvělá věc pro všechny, kteří se chtějí po práci věnovat svému tělu a zároveň mají špatné svědomí z toho, že pes je doma sám. Cvičíte a meditujte spolu. V Česku se ale Doga zatím příliš nechytá.  

4. Aerial jóga

a98861_arialyoga Zato tento typ jógy je u nás momentálně hodně v kurzu. Cvičíte nad zemí zavěšeni do houpacích sítí vyrobených z tkaniny, která by vás měla unést, pokud vážíte do 500 kg.  

5. Equine jóga

a98861_horseyoga Je to v podstatě taková hipoterapie nebo hiporehabilitace. Jen jsou v ní prvky jógy. Cílem je najít harmonii mezi vámi a koněm prostřednictvím pohybu a dýchání.  

6. Tantra jóga

a98861_screamyoga Hodiny jógy, na kterých se při meditacích běžně řve, aby se dosáhlo harmonie těla a duše. Praktikujte večer doma po práci, sousedi budou  mít radost.  

7. Karaoke jóga

a98861_karaokeyoga Fyzicky poměrně náročná činnost - spojení klasické jógy a zpěvu. K nám se tento typ jógy zatím nedostal, dáváme tomu ale rok, maximálně dva.    

Komentáře

Doporučeno pro vás