fb pixel 7 témat, kvůli kterým se Češi nejčastěji hádají v hospodě – G.cz
Vyhledávání

7 témat, kvůli kterým se Češi nejčastěji hádají v hospodě

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Češi jsou odpradávna velcí hospodští filozofové a nejraději diskutují u sklenice piva. A čím víc piv v sobě mají, tím jsou hádky intenzivnější a témata se rozšiřují. A občas se stane, že zabrousí na tenký led a z nevinného popíjení piva se stane diskuze plná bizárů.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 3.10.2023, 02:20

1. Jaké je nejlepší pivo?

Odvěká diskuze, která se odehrává v rámci celé ČR. „Ta plzeň už není, co bejvala. Stalo se z ní europivo,“ uslyšíte od vedlejšího stolu v putyce čtvrté cenové, kde sedí pán v monterkách a vychutnává si svůj Březňák. Samozřejmě, že tato diskuze je bezvýchodná, protože opilost a kocovinu budete mít z každého alkoholu.

2. Bratři Mašínové

Hrdinové, nebo vrazi? Velké české téma, které rezonuje nejen internetovými diskuzemi, ale i hospodami. Kdykoliv někde vyjde článek na téma Mašínové, ozve se z jedné strany, že se jednalo o hrdiny, kteří se nebáli utéct z Českoslovenka i za risk ztráty života. Druhá skupinka lidí logicky odvětí, že při útěku přišlo o život několik lidí.

3. Měli se Češi bránit před Němci?

I 80 let po válce se historie ptá, jestli bychom měli šanci se Německu při okupaci v rámci Mnichovské dohody v roce 1938 ubránit. Kdyby se Češi a Slováci rozhodli bránit, porušili by mezinárodní dohody a byli by považováni za původce války. Československo by dokázalo během dnů shromáždit přes 1,1 milionu vojáků. Historici se však domnívají, že by Československo s Německem válku pravděpodobně prohrálo. Došlo by k velkým ztrátám a mohlo by dojít i k úplné likvidaci národa.

4. Máme dobrého prezidenta?

Nebezpečné téma diskuze, které může někdy skončit i rvačkou. Když například někomu staršímu sdělíte, že náš bývalý prezident byl moc starý, nemocný a nezvládal plnit svou reprezentativní funkci, tak získáte odpověď ve stylu: „Taky budeš jednou starej, ty voliči Hraboše!!!!“

5. Měla by být povinná vojna?

„Ty mladý dneska nic nevydržej a seděj jen u počítače. Vojnu na ně. Měla by bejt zase povinná,“ prohlašují generace našich otců a dědů, kteří zažili povinný vojenský výcvik. Mladá generace naopak vidí vojnu jako místo, kde se mísí buzerace se šikanou.

6. Myslí to s námi Babiš dobře?

Takřka při každém posezení u piva dojde v diskuzi na téma Babiš. „Ten má peněz dost, takže nemá potřebu krást“, nebo „Babiš to tu chce dát do pořádku, takže EET je správný krok. Podnikatelé stejně kradli a teď už nemají jak.“ Ano, samozřejmě, že lidé, kteří říkají tyto názory, je papouškují po ostatních. Druhá strana samozřejmě tvrdí, že je to populista, který si může koupit vše a všechny. Kde je pravda?

7. Proč už nejsme úspěšní ve sportu?

Velmi citlivé téma, při němž se ihned začne vzpomínat na Euro 96, Nagano 98 a pár ročníků mistrovství světa v hokeji, při kterém naši reprezentanti zvítězili. Ano, čeští hokejisté i fotbalisté zažívali dříve lepší časy než teď.

A zde je malý průvodce velkých českých míchaček, které si můžete vychutnat v každé hospodě čtvrté cenové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články