7 pěkných závodních okruhů, na které vás pustí s vlastním autem – G.cz
Vyhledávání

7 pěkných závodních okruhů, na které vás pustí s vlastním autem

Sníte o kariéře závodníka? A nechcete riskovat na normální silnici? Snadná pomoc - zkuste vyjet na závodní okruh!

1. Sosnová

130604103433_2107531450_ http://www.autodrom.cz Krásný plácek nedaleko České Lípy s tratí o délce zhruba jeden kilometr nabídne technické pasáže, rovinku i velkou širokou vracečku, kde můžete auto pustit hezky bokem po dveřích. Občas bývá otevřená i zadní rychlá část, kde si však musíte dávat pozor na sakra vysoké obrubníky. Jezdí se tu amatérské závody, motorkáry, rallyecross i okruhové tréninky pod dohledem profíků. Pro začátečníky ideální možnost, jak si osahat své auto.  

2. Vysoké Mýto

12168951792 http://www.autodromvmyto.cz Zde má trať délku 1500 metrů a je zde několik rychlých rovinek i ostrých klikatic, které řádně prověří vaši schopnost točit volantem. Výhodou jsou celkem rozumné únikové zóny, v těch nejnebezpečnějších místech (konce obou rovinek) existuje prostor, kam v tom nejhorším možném případě poslat auto. Opět možno navštívit při amatérských závodech, klubových akcích nebo v rámci okruhové školy.  

3. Brno

87cf7 http://www.automotodrombrno.cz Asi nejlepší trať pro opravdu rychlá a dospělá auta. Masarykův okruh v současné moderní podobě byl vybudován v polovině osmdesátých let a proslul hlavně prestižními motorkářskými závody. Trať je dlouhá 5403 metrů a má čtrnáct zatáček, převýšení je přes sedmdesát metrů a zvlášť ve stoupání do posledních dvou zatáček se hodí opravdu silné auto. Pravidelně se tu konají jízdy pro veřejnost, cena je pro motorkáře i auta stejná - 550 Kč za 25 minut. Akce tu pořádá i Klub sportovních aut.  

4. Most

Most http://trackreviewers.com Vybudován na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let - délka trati je 4219 metrů a zdejší rovinka má téměř osm set metrů. Čeká na vás 21 zatáček. Jízdy pro veřejnost se tu pořádají několikrát do měsíce, cena za 25 minut na trati je pro auta 1100 Kč, motorkář zaplatí sedm stovek.  

5. Písek

DSC_0049 http://www.amater-cup.cz Nádherná trať ukrytá v lese hned u Písku - stoupá do kopce, kde čeká zákeřná šikana, a pak zase klesá k techničtějším pasážím. Výhodou je, že se tu můžete schovat před sluncem do chládku, nevýhodou, že se tu rychlá sportovní auta budou cítit jako hroch v akvárku.  

6. Czechring - Hradec Králové

letecky http://www.czechring.cz Nová trať, která vznikla v prostoru bývalého vojenského letiště. Má několik konfigurací a také atraktivní můstek v místě, kde se okruh kříží. Zajezdíte si tu už od tisícovky na hodinu.  

7. Slovakiaring

34 http://www.slovakiaring.sk Půl hodiny cesty od Bratislavy najdete supermoderní okruh, dokončený v roce 2009. Má délku téměř šest kilometrů a také horizonty, na kterých některá auta doslova létají. S autem tu dáte za 30 minut jízdy 30 eur.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články