7 pavoučích mužů lepších než Peter Parker – G.cz
Vyhledávání

7 pavoučích mužů lepších než Peter Parker

V kinech už popáté řádí Spider-Man. Během deseti let ho už stihli jednou restartovat. A pořád se pod maskou skrývá ten ukňučený fotograf Peter Parker! Přitom je celá řada lepších kandidátů.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.5.2014, 11:00

Spider-man je tu s námi podobně jako Batman a Superman už pěkných pár dekád a za tu dobu se scenáristé jeho příběhů snažili o celou spoustu eskapád, které by ho udržely v očích čtenářů svěžím a neokoukaným materiálem. V základu je sice Peter Parker ve spidey-módu hbitým vtipálkem, co protivníky častuje nejen pavučinami, ale i sarkastickými průpovídkami, ale zároveň se až křečovitě snaží přiblížit divákovi tradičním povoláním (práce v novinách, jak originální), ještě tradičnějšími milostnými pletkami a dokonce i komplikovanými vztahy s příbuznými. To se okouká celkem rychle, takže není divu, že Parker během let několikrát pověsil kostým na hřebík a přenechal svou identitu někomu jinému. Občas dobrovolně, občas nedobrovolně, ale vždycky to bylo zajímavé. Hollywood ovšem tyhle alternativní pavoučí muže odmítá akceptovat a pořád nám cpe archaický model z roku 1962.  

1. Pete Ross (1996)

peteross Jmenuje se Spider-Boy a je v podstatě klonem Petera Parkera, s mírně pozměněnými vlastnostmi. Pavučiny mu supluje speciální dělo a jeho lezecké schopnosti mu propůjčuje schopnost manipulovat s gravitací. Je vám povědomé jeho jméno? Adoptoval ho generál Thunderbolt Ross, věčný nepřítel Bruce Bannera alias Hulka.  

2. Peter Parquagh (2003)

parquagh Alter-ego Petera Parkera z roku 1602. Jeho superhrdinská identita se nejmenuje Spider-Man, ale prostě jenom Spider a neskončí moc dobře. Nic v téhle středověké variaci vlastně neskončí dobře, protože taková už tehdy byla doba.  

3. Miguel O´Hara (1992)

miguel_o_hara Spider-Man z roku 2099, kdy už to má původní Peter dávno za sebou. A protože jsme o století dál a všichni jsme multikulti, máme tu etnicky vyváženého pavoučáka. Miguel pracoval jako genetik v chemickém koncernu Alchemax. Když pohrozil výpovědí kvůli nelegálním experimentům, dostal místo odstupného koňskou dávku experimentální drogy, a když se jí snažil vypudit ze systému v genovém mixéru, stal se z něj Spider-Man, který bojuje nejen proti zločinu, ale i proti svému bývalému zaměstnavateli.  

4. Max Borne (1995)

maxborne Spider-Man z roku 2211 (někdo to furt dělat musí), který cestuje do minulosti, aby se potkal se Spider-Manem z roku 2099 a Peterem Parkerem, prozradil jim čísla Sportky, praštil pár lidí do čumáku a nakonec se vrátil do svojí časové osy, aby tam časem podlehl Chameleony. Krátký, ale poměrně výživný štěk v celé komiksové historii. Plus dva extra páry rukou!  

5. Gerry Drew (2001)

spidergirl Syn původní Spider-Woman, který od narození trpí zvláštní formou leukémie. I u něj se vyvinou pavoučí superschopnosti, a protože mu máma od narození vyprávěla o Spider-Manovi, začne se za něj vydávat, zatímco původní Peter Parker už kroutí několikátý rok v důchodu. Gerrymu z toho ovšem začne hrabat, a když poprvé někoho zabije, přijme úplně novou identitu Darkdevila. Nakonec musí přijít děda Parker a promluvit mu do duše.  

6. Pravitr Prabhakar (2004)

spideyindi Velmi krátký a poměrně nešťastný pokus o indickou adaptaci Spider-Mana, komplet s vlastním originem a lokalizovaným kostýmem. Potenciální cílovka naštěstí vydavatelům ukázala prostředníček, takže se od tohohle znárodnění rychle ustoupilo. Bollywoodský trhák s tímhle klonem by ale nemusel být marný.  

7. Miles Morales (2011)

miles_morales Je mu třináct, je to černoch a má mexické předky. Co vyváženějšího byste ještě chtěli vymyslet? Miles byl reakcí na zvolení Obamy prezidentem a nahradil Spideyho, když to vypadalo, že Peter Parker je mrtvý. Samozřejmě se ukázalo, že tomu tak není a mladík brzy potkal svůj vzor, ačkoliv Miles dál hraje druhé housle ve vlastní sérii.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články