fb pixel 7 nezapomenutelných herců, kteří přežili seriál Hospoda – G.cz
Vyhledávání

7 nezapomenutelných herců, kteří přežili seriál Hospoda

To je on – mladý, leč zkušený vrchní sládek Michal Rouč V Pípě na pípě bude každý den minimálně 8 druhů čepovaného piva a několik desítek druhů lahvového. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Kult seriálu Hospoda byl v polovině 90. let založen na ikonických hercích a hlavně typickém českém prostředí – hospodě čtvrté cenové kategorie. Ve skutečnosti se seriál nenatáčel v opravdové hospodě, ale v barrandovských ateliérech, kde bylo vytvořeno celkem 52 epizod. Je tomu navíc přes 20 let od doby, kdy padla poslední klapka, proto přinášíme 7 postav, které přežili medvědí stravu od cirkusáckého kuchaře Kachny.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 22.11.2019, 14:38

1) Petr Nárožný alias Jaroslav Dušek

Svérázný hospodský Jarda Dušek přebírá po svém zesnulém kamarádovi Janu Jonášovi hostinec na základě závěti, kterou spolu před smrtí sepíšou. Tak se stává majitelem hospody, ve které se odehrává veškeré kulturní dění. Jarda Dušek disponuje sarkastickým humorem a patřičnou dávkou cynismu, která podtrhuje celou hospodskou atmosféru.

2) Josef Dvořák alias Kachna

Vlastním jménem je sice František, ale nikdo mu neřekne jinak než Kachna. V hospodě pracuje jako kuchař s poněkud specifickou praxí. Vařil totiž předtím v cirkuse medvědům a praxi získal i na zaoceánském parníku. Ačkoliv na první pohled působí Kachna jako pomatenec, tak se časem projevuje dobrá duše a zdatný kuchař.

3) Ladislav Potměšil alias Václav Novák

Člověk řídící se heslem „Žízeň a hlad zvítězí nad lží a nenávistí“ se živí jako podnikatel v silniční dopravě, jelikož vlastní starou Avii a rozkodrcanou Škodu1203. „Špeditér“ Novák je otec dvou dětí, fotbalový fanoušek a hochštapler za každé okolnosti. Obecně je v seriálu brán jakožto hybatel děje, který dokáže v hospodě rozproudit debatu.

4) Jiří Menzel alias primář psychiatrie MUDr. Prášek

Křestní jméno doktora Práška je bohužel neznámé. Kromě psychiatrie se navíc věnuje komunální politice a spolu s advokátem JUDr. Zatloukalem (Jan Kanyza) patří mezi nejvzdělanější osazenstvo hospody. Disponuje velice slušnou mluvou a všem osadníkům hospody povětšinou vyká. Občas působí nadřazeně a své znalosti dává někdy až příliš najevo.

5) Jan Kanyza alias JUDr. Vladimír Zatloukal

Právník s trefným příjmením Zatloukal je nejčastěji oslovován jako doktor. U „kulatého stolu“ místních štamgastů je brán spolu s primářem Práškem za elitu, přestože si jsou v hospodě všichni rovni. Zatloukal má však selský rozum a je zdatný v zákonech.

6) Václav Knop alias pan domácí

Rýpavý učitel tělocviku Břetislav Jonáš je jeden z majitelů domu, ve kterém se nachází hospoda. Pan domácí je asketa a hnidopich a nejraději by z hospody udělal posilovnu. Jeho otec však podepsal před smrtí smlouvu s Jardou Duškem na 10 let, čímž mu jeho plány o výstavbě posilovny zhatil.

7) Veronika Žilková alias Vlasta Nováková

Žena Václava Nováka sice patří mezi vedlejší postavy, ale když chce, tak dokáže svému manželovi pěkně znepříjemnit život. Třeba tím, že mu nechá na víkend děti a odjede za jeho tchyní.

A zde je galerie nejnechutnějších britských pokrmů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články