fb pixel 7 nevýhod toho, když jste tlustí jako prase – G.cz
Vyhledávání

7 nevýhod toho, když jste tlustí jako prase

Obézní lidé jsou taky lidé. Navíc jsou to povětšinou (pokud nemají zrovna cukrovku nebo infarkt) lidé šťastní, neboť svou váhu neřeší a netrápí své tělo v posilovnách či jej rovnou netrýzní dietami.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 25.2.2016, 16:31

I tento bezstarostný život má však svá úskalí. Vedle neoddiskutovatelných výhod obezity tu máme rovněž několik málo nevýhod.

1. Sex jen s dalším tlustým člověkem

Říká se, že vrána k vráně sedá. V tomto případě vrána na vránu dosedne. Silně obézní člověk je v dnešním světě zaměřeným na dokonalost outsiderem a jako takový se zmůže pouze na jiného outsidera. Vize toho, že dvěstěkilový muž klátí hubenou krásnou mladou holku, je nesmysl. Pokud jste tlustí, musíte se smířit pouze s tlustým partnerem. Anebo Němcem. Ti berou všechno a navíc na podobných extrémech frčí.

Sex dvou morbidně obézních lidí bývá na pohled nehezký a hrozí zřícení postele. Na druhou stranu i obézní člověk má právo na kousek toho štěstí, takže je to svým způsobem milé a hřejivé.

2. Problémy s logistikou

Aby si obézní člověk mohl dojít například na nákup, koupit dvě selátka a kyblík sádla k večeři, musí nejprve hasiči vybourat dveře, aby se dostal z pokoje a posléze za pomocí jeřábu tlouštíka přemístit na valník.

V případě, že jedinec ještě není tak vypasený, aby se nemohl dostat z domu bez pomoci, může nastat nepříjemné faux pas v hromadné dopravě, kde přeteče ze své sedačky na tu vedlejší a znemožní tak její užívání spolucestujícím.

Obézní lidé neradi chodí pěšky, protože jim mohou při chůzi vyskočit klouby z jamek anebo se pod tou váhou rozdrtit.

3. Společenské trápení

Pokud půjde tlouštík na tancovačku, může ho to stát život. V kině musí sedět na schodech, neboť se nevejde do sedadla a na koncertě při stage divingu zabije několik lidí pod podiem. V případě, že si zajde na operu, hned u vstupu ho budou hnát na pódium, neboť bude automaticky považován za účinkujícího.

4. Malý výběr volnočasových aktivit

Obézní lidé mají problémy s koníčky. Nemůžou jezdit na koni, protože na koně je nikdo nepustí v obavě o zdraví koně. Při seskoku padákem se zabijí, i když se padák otevře. Na kole jezdit nemohou, protože by se jim faldy motaly do řetězu (pokud by je nějakým zázrakem kolo udrželo) a na orientační běh je žádný soudný pořadatel nepustí. Můžou tak akorát sedět doma a luštit křížovky.

5. Žijí velmi osamoceným životem

Být single není doménou pouze obézních lidí. To ani náhodou. Lidé bydlí sami bez partnera z řady různých důvodů. Zatímco však štíhlí lidé si mohou samotu vynahradit tím, že si koupí domácího mazlíčka, například psa, tak obézní lidé mají smůlu. Obézní lidé nemohou mít domácí mazlíčky, protože by je hned snědli. Hladu tito lidé neporučí. Je na to dokonce zákon.

6. Profesní diskriminace

Bohužel i to se děje. Pokud je člověk obézní, má mnohem menší výběr možného zaměstnání. Mimo jiné obézní člověk nemůže vykonávat následující profese: hosteska, akrobat, taneční lektor, mediální tvář fitness centra, nutriční poradce, moderátor galavečera na podporu hladovějících dětí třetího světa, žokej anebo hrát v reklamě na prostředek na špinavé nádobí a kde by jeho replika byla: „Jen pár kapek a mastnota je pryč“.

Na druhou stranu může být zaměstnán jako závaží.

7. Krize pohlaví

U morbidně obézních lidí není tak úplně snadné poznat pohlaví. Obří ňadra mají i muži a zevní genitálie nebyly již několik let spatřeny. Na druhou stranu to není důležité. V obezitě jsou si všichni rovni a není třeba kastovat tlouštíky podle pohlaví.

Těch nevýhod je opravdu jen pár. TADY se naopak dozvíte, proč je lepší být tlustý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články