7 nejstrašidelnějších opuštěných zábavních parků v Evropě – G.cz
Vyhledávání

7 nejstrašidelnějších opuštěných zábavních parků v Evropě

Pokud chcete jet na zajímavý výlet a máte rádi záhadná a tak trochu strašidelná místa, vyražte do jednoho z následujících sedmi evropských zábavních parků. Všechny jsou několik let zavřené, atrakce chátrají a vypadá to tam trochu jako po apokalypse.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 3.9.2015, 19:00

1. Dadipark

Park se nachází v městečku Dadizele v Belgii. Byl otevřen v roce 1950. V roce 2000 přišel na jedné atrakci o ruku sedmiletý chlapec a od té doby přibývalo návštěvníků, kteří si stěžovali na bezpečnost parku, což vedlo k jeho uzavření v roce 2002. a1 Wikipedia.org

a2 Wikipedia.org

2. Pripyat

Asi nejproslulejší opuštěný zábavní park leží v městě Pripyat na Ukrajině. Jeho otevření bylo naplánováno na 1.květen roku 1986, ale plány překazila havárie černobylské elektrárny o pět dní dříve. Park se otevřel na jeden den, prý aby se lidé pobavili před oznámením děsivých událostí, které se odehrály pár kilometrů odsud. Opuštěné ruské kolo se stalo jedním ze symbolů čenobylské havárie.

a3 Secretswiththefog.wordpress.com3. Granada Studios Tour

a4 wikipedia.org

3. Granada Studios Tour

Park nacházející se v Manchesteru byl otevřen od roku 1988. Nacházely se v něm například repliky známé Downing Street, kde sídlí britský předseda vlády, nebo Baker Street, ulice, kde žije Sherlock Holmes. Centrum bylo uzavřeno v roce 1999 kvůli finančním problémům.

a5 Cinemamuseum.org.uk

4. Parc de la Toison d'Or

Obrovský zábavní park ve franouzském Dijonu byl otevřen pouhé tři roky, od roku 1990 do roku 1993. Poté ho nechal zavřít magistrát města kvůli nevyjasněným pozemkovým vztahům. Zábavní memento zabírá neuvěřitelných 13 hektarů.

a6 Miroir-maq.fr

a7 Archives-lepost.huffingtonpost.fr

5. Spreepark Berlin

Tento park leží v severní části Berlína zvané Treptow-Köpenick. Byl otevřen roku 1989 a uzavřen o dvanáct let později, jelikož se jeho majitel dostal do insolvence.

Lunapark Berlin images Guestofaguest.com

6. Loudoun Castle

Loudoun byl zábavní park rozkládající se okolo zříceniny hradu Loudoun vAyrshire ve Skotsku. Byl otevřen v roce 1995 a uzavřen v roce 2010, protože přestal majitelům vydělávat. OLYMPUS DIGITAL CAMERA News.stv.tv

7. Camelot Theme Park

Tematický park v anglickém Lancashire, který byl zaměřen na legendu o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu. Otevřeli ho v roce 1983 a roce 2012 byl uzavřen z důvodů nízkého zájmu návštěvníků. Rok před uzavřením v něm tragicky zahynul dvanáctiletý chlapec, když spadnul z dráhy s názvem Excalibur 2.

a11 28dayslater.co.uk

a12 28dayslater.co.uk

a10 28dayslater.co.uk

Podobné články

Doporučujeme

Další články