7 nejvtipnějších filmů a seriálů s černochy – G.cz
Vyhledávání

7 nejvtipnějších filmů a seriálů s černochy

Černošská mluva, kultura, historie - a k tomu vtip. Zde jsou top filmy a seriály s černochy, samozřejmě podle našeho nechutně skromného názoru.

1. The Boondocks

boondocks-season-4 http://guardianlv.com Původně komiks, později megaúspěšný animovaný seriál. Ale pozor, to mu neubírá na vtipu nebo uměleckém zpracování. Autor Aaron McGruder tne do aktuálních politických situací, společenských klišé, historických témat. Ať už jde o prezidenta Obamu, letce z Tuskegee, znásilnění ve vězení, filmy o bojovém umění, aféry rapperů, historii černošské rovnoprávnosti, moderní rasismus, počítačové hry nebo módu - po všem jde s brilantním postupem, vtipem, pečlivě dávkovanou gradací a geniálními pointami. Vizuální styl á la japonské anime (ano, i z něj si dělá srandu) je mimořádně efektní při detailech i stylizovaných soubojích. Mladého revolucionáře Hueyho, rádobygangstera Rileyho, jejich sexem posedlého dědu, Pasáka jménem Slickback (na tom oslovení trvá), černého rasistu Strýčka Ruckuse nebo připodělaného právníka Toma si zamilujete. A věřte, že je scénáristé vrhli do hromady nezvyklých situací.  

2. Black Dynamite

black-dynamite-original http://www.deathsdoorprods.com Dokonalá pocta žánru blaxploitation, který frčel v sedmdesátých letech. Natočená v roce 2009. Drsní černí mstitelé, pasáci, drogy, střílení a bitky, ideálně proti bílým utlačitelům. Ideálněji policajtům. Nejideálněji zkorumpovaným. Bývalý agent Černý Dynamit dokáže vybít celou putyku, stylově obšťastnit více děvčat najednou (explicitní scény se nekonají, uvidíte maximálně prsa), okouzlit bojovnici za práva černochů a vyřešit zamotaný případ s distribucí drog a dalšího svinstva, které je specificky namířené proti černým bratrům - zvlášť proti tomu, kterého na začátku filmu odprásknou. A opovažte se rušit jeho kung-fu! Je to spíš pocta filmovému žánru, který pracoval s minimálními rozpočty a často amatérsko/trapně natočenými scénami. Ale i když o blaxploitation nic nevíte, tahle drsně ujetá akční jízda vás bude skvěle bavit. Pokud víte a tušíte, z detailů skáčete do stropu.  

3. Everybody hates Chris

evhatchris http://flowtv.org Velmi volně autobiograficky zpracované dětství komika Chrise Rocka - škola, postavičky ze sousedství, rodiče (včetně táty Terryho Crewse z reklam na Old Spice), občas fiktivní vstupy, když se hlavní hrdina - klučina Chris - zamyslí nebo zasní. Něco jako seriál Báječná léta, akorát mnohem méně ufňukaný a sentimentální a stejnou měrou vtipnější.  

4. Záměna

tradingplaces05 http://www.onthesetofnewyork.com Pecka z roku 1983 s mladým Eddiem Murphym, hubeným Danem Aykroydem a krásnou Jamie Lee Curtis nahoře bez - ano, tenkrát se s tím ani komedie nemazaly. Jak to dopadne, když si kvůli sázce dvou zapšklých makléřů prohodí role černý pouliční podvodník a úspěšný bílý obchodník s komoditami? Vtipné situace, sebepoznání a na závěr promyšlená pomsta v kulisách amerických finančních centrál osmdesátých let. I pokud jste absolutní suchaři a komedie vás ani jednou nerozesměje, pohled na prsa mladé J. L. Curtis za to stojí.  

5. The Fresh Prince of Bel-Air

600full-the-fresh-prince-of-bel-air-screenshot psu.edu Will Smith jako nevychovaný smrad z ulice v domě svých bohatých příbuzných. Co chtít víc? Sitcom si dělá srandu z černo-černých i černo-bílých interakcí a ukáže vám Smitha v absolutně jiné roli, než v pozdějších komediálních i vážnějších filmech typu Já, legenda, Já, robot, Nepřítel státu nebo Mizerové. Nutno říci, že od blbečka v kšiltovce se rozvinul v kvalitního univerzálního herce.  

6. Smrtonosná zbraň

3284034 www.windsorstar.com Mel Gibson a Danny Glover. Geniální kombinace typu sušenek Oreo - černá a bílá v opozici, ale po chvíli v dokonalé harmonii. Gibson si svého životem opotřebovaného drsňáka užíval díky akčním kejklím a skvěle zvládnuté roli polovičního blázna, Glover zase skvěle zvládl policajta s velkou rodinou, který se těší do důchodu. A zároveň se umí pěkně nasrat, pokud mu někdo sáhne na to, co má rád. Vysokou kvalitu se podařilo udržet během všech čtyř natočených dílů a chystá se pátý, ale až za dva roky. Doufejme, že ani jeden z herců do té doby neumře.  

7. Křižovatka smrti

rush-hour http://screencrave.com Ukecaný komik Chris Tucker a legendární akční hvězda Jackie Chan - tohle spojení muselo napadnout génia. Jde tu jen o zábavu, kombinaci dvou různých světů a jejich konfrontaci, takže zápletka o záchraně dcery čínského velvyslance je podružná. Hlášky, boj, kaskadérství - po zhlédnutí si nebudete pamatovat, o čem to sakra bylo, ale budete se chtít kouknout znovu, protože jste se řehtali a hýkali nadšením při akčních scénách.   Výzva: Opět platí, že pokud jsme zapomněli na váš oblíbený film, komentujte, nadávejte, připomínkujte. Vaši aktivitu odměníme důkladným studiem a zpracováním dalšího článku, kde své favority najdete.  A s čestnou zmínkou o vaší osobě. Směle do toho!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články