7 největších paradoxů žití v České republice – G.cz
Vyhledávání

7 největších paradoxů žití v České republice

Zdroj: flickr

Život v naší zemi není jednoduchý. Co si budeme vykládat, občas to prostě nedává smysl.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 12.2.2014, 19:33

1. Smíme souložit, ale nesmíme to vidět

High angle view of a couple's feet under the sheets of a bed profimedia.cz V České republice je pohlavní styk pro člověka legální od 15 let. Pornografické filmy a různá média se sexuální tematikou jsou však přístupné až od 18 let.  

2. Smíme kouřit trávu, ale nemůžeme ji legálně koupit

Můžete u sebe nosit marihuanu, pokud to nebude větší než malé množství. Protože je ale zakázán její prodej i pěstování, nemáme to malé množství jak legálně získat.  

3. Smíme si myslet co chceme, ale nesmíme to nikomu říkat

Můžeme být fanoušky černého humoru a můžeme vykládat vtípky o cikánech, ale jakmile bychom to napsali třeba do textu písně nebo do blogu na internetu, někdo na nás může podat žalobu.  

4. Nesmíme pít a řídit, ale stejně nám nalejou

Tolerance pro množství alkoholu v krvi řidiče je v České republice 0 promile. Takže dát si malé pivo rovná se řídit podnapilý. V hospodách je zakázáno nalévat podnapilým. Čili by vám po jednom malém pivu už nikdo nalít neměl.  

5. Smíme odložit dítě, ale nesmíme ho darovat

Babybox profimedia.cz Zní to trochu zvláštně, ale ta logika je podivná: Smíme beztrestně odložit dítě do babyboxu, ale nemůžeme ho beztrestně dát třeba bezdětné příbuzné nebo kamarádce.  

6. Smíme jít na potrat, ale domácí porody chtějí zakázat

O osudu svého nenarozeného plodu může žena rozhodnout, ale o tom, jakou cestou ho porodí, už zdaleka ne tak svobodně. Potraty jsou běžná věc, kdežto o domácí porody se vede rozsáhlá bitva, která nemá konce.  

7. Na mrtvoly smíme koukat celý den, na nahotu až po desáté

„Lechtivé" filmy nebo filmy nějakým způsobem nepřístupné kvůli sexuálním scénám můžeme v televizi vidět až po desáté hodině. Zato nám klidně po Večerníčku ukážou mrtvá těla lidí i zvířat ve zprávách.  

Pragocentrický bonus: zastávka metra na Národní třídě

Metro na Národní už je dva roky zavřené. Dva roky běží stokrát denně z reproduktorů v metru hlášení, že zastávka metra Národní třída je uzavřena. Což lidé, kteří tudy jezdí denně do práce, jistě znovu a znovu ocení. Legrační je pak potkávat davy zmatených turistů, kteří netuší co se děje, protože anglicky se to tam nikdo neobtěžoval ani napsat.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu