fb pixel 7 nejstylovějších posledních slov hudebníků – G.cz
Vyhledávání

7 nejstylovějších posledních slov hudebníků

Poslední slova před smrtí jsou poměrně závažná a důležitá záležitost asi pro každého.

Vojtěch Libich
Vojtěch Libich 15.9.2014, 13:00

Nikdo se ale nepozastaví nad tím, když my, obyčejní smrtelníci, proneseme těsně před skonem něco nudného nebo trapného. Pokud jste ale rocková hvězda, musíte i v tomhle trochu dbát na image. Tady je pár zvěčnělých výroků.

1. Cozy Powel

cozy-powell-4 www.drumlessons.com Začněme u nejjednodušších a nejprozaičtějších. Britský bubeník Cozy Powell známý především z kapel jako Rainbow, Jeff Beck Group nebo Black Sabbath se v roce 1998 vyboural v autě, když telefonoval na mobilu se svojí přítelkyní. Jeho poslední (logická) slova zněla: „A kurva!“

2. Dimebag Darrell

dimebag-darrell-autograph-photo www.friedchickenandmetal.wordpress.com Kultovní zhulenec a syrový riffař, bývalý kytarista metalové Pantery se na koncertě svého nového projektu Damageplan v roce 2004 znelíbil fanatickému zhrzenému fanouškovi své bývalé kapely, který se rozhodl, že Dimebaga zastřelí. Jeho poslední slova těsně před střelbou zněla: „Van Halen!“ Údajně se jednalo o heslo pro sólo k jeho bratrovi, bubeníkovi Vinniemu Paulovi. Každopádně nevím, jak pro vás, ale pro mě v tom určitá poetika je.

3. Fryderyk Chopin

Fryderyk-Chopin2 www.szkolnytajms.msp7.pl Chopin sice nezapadá úplně mezi rockery, nicméně když tento polský převážně klavírní skladatel v roce 1849 umíral v Paříži, pronesl tuto morbidní frázi: „Země by mě udusila... Slibte mi, že mě necháte rozřezat, aby mě nemohli pohřbít zaživa.“ Ať na to koukáme jakkoliv, dává to smysl. Měl pravdu, ten chlapec.

4. Elvis Presley

elvis www.newsweek.tumblr.com Někdejší král rokenrolu a idol dívek a žen, na sklonku života už rozteklá alkoholická a zfetovaná bečka sádla, se jednoho krásného rána v srpnu 1977 sebral s knížkou a odešel z ložnice. Svojí tehdejší přítelkyni řekl: „Jdu si číst na záchod.“ Jak řekl, tak udělal a o něco později ho na tom záchodě našla pokrytého asi všemi tělními tekutinami, které v sobě měl. Asi není nutné dodávat, že v tu chvíli byl už Elvis po smrti.

5. Jim Morrison

Jim_Morrison_1968 www.it.wikipedia.org Jsou dvě teorie. Jedna (k té se přikláním já) tvrdí, že Morrison nezemřel, pouze šikovně zahrál svoji vlastní smrt a doteď žije kdesi v jižních amerických státech, zpívá s tamními černochy blues a rozdává peníze chudým. Druhá (o dost nudnější) říká, že se v roce 1971 v Paříži přešlehnul ve vaně heroinem a zemřel. Podle této absolutně nepodložené a fantasmagorické verze prý Morrisonova poslední slova zněla: „Pam, jsi ještě tady?“ a byla adresována jeho manželce a celoživotní lásce Pamele Courson. Což by asi dávalo smysl. Kdyby to samozřejmě byla pravda. Jime, neboj, vím o tobě, ani na chvilku jsem nezapochyboval!

6. John Bonham

bonzo www.pinterest.com Bubeník z Led Zeppelin, největší mlátička ze všech bubeníků rockové historie, nejúdernější kolos za bicí soupravou a zároveň bohužel největší alkoholik, feťák a obražeč mejdanů na turné, který se po pár skleničkách měnil v nekontrolovatelné zvíře. Bonzo vyvolával bitky v barech i na koncertech, souložil s groupies po celých houfech a ničil vybavení hotelových pokojů s takovou vervou, že už se ho na sklonku kariéry Led Zeppelin báli skoro i jeho spoluhráči. Když v září 1980 jel na zkoušku, nařídil svému asistentovi zastavit v motorestu na snídani. Tam si poručil dva sendviče a 4 dvojité vodky. Snědl sendviče, kopnul do sebe vodky a když na něj asistent zíral trochu udiveně, prohlásil na vysvětlenou pouze: „Snídaně!“ Potom už ho nikdo nic říct neslyšel, na zkoušce se oddával dalším vodkám a nakonec ho museli přenést do ložnice, protože už nebyl schopný ani sedět na bubenické stoličce. Spoluhráči ho uložili a nechali ho, ať se z toho vyspí, jako už tolikrát. Ráno ho našli udušeného vlastními zvratky - oblíbená to smrt rockových hvězd. Co všechno neudělá jedna taková snídaně...

7. Keith Moon

Keith-Moon www.rantlifestyle.com A konečně asi nejstylovější hláška. Bubeník Keith Moon z The Who, mimochodem velký kámoš a chlastací kumpán právě Johna Bonhama, to zabalil ještě o dva roky dřív než jeho kolega. Známý bouřlivák a vždycky tak trochu blázen se na sklonku života snažil trochu uklidnit, ale jak to tak bývá, moc mu to nešlo. Místo heroinu a koksu nicméně najel na práškovou „dietu“, většinou zapíjenou alkoholem. Ten osudný večer přišel už trochu nadraný domů a poněkud neurvale oznámil svojí přítelkyni, ať mu usmaží steak a vajíčka. Když se ohradila, že mu nebude posluhovat, Moon jí odvětil: „Jestli se ti to nelíbí, tak táhni do hajzlu!“ Potom, co odešla, si vzal 32 clomethiazolů, zapil je pivem... a umřel. Jestli je rebelštější věta, kterou se rozloučit se světem, tak ji opravdu neznám.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články