7 míst ve světě, kde si můžete v klidu oddychnout – G.cz
Vyhledávání

7 míst ve světě, kde si můžete v klidu oddychnout

Znáte to, jste na dovolené nebo na "eurovíkendu", celý den pobíháte po památkách a místních zajímavostech, a najednou vám dojdou síly. Kam se složit a chvilku si odpočinout?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 27.3.2014, 12:21

1. New York - Central Park

1-central-park http://commons.wikipedia.org Kam jinam v New Yorku, že? I když jste pravděpodobně už tisíckrát slyšeli o tom, jak je Central Park velký, teprve, když ho uvidíte na vlastní oči, tak vám dojde, že to je vskutku pravda. Louky, lesíky, jezírka... Na oddych po nákupní smršti na Páté Avenue naprosto ideální!  

2. Londýn - St. James's Park

2-stjames-park http://commons.wikipedia.org Zapomeňte na Hyde Park. Je sice známý, velký a dá se tu taky vegetovat, ale St. James's Park je lepší! Najdete ho hned vedle Buckinghamského paláce, mají tu plno divokých (i když krotkých) veverek a navíc si tu za libru můžete pronajmout i lehátko. Na pohodu!  

3. Berlín - Náměstí republiky

3-berlin http://commons.wikipedia.org Nenechte se zmást! Náměstí republiky je travnatý prostor mezi Spolkovým sněmem a budovou německého kancléřství. Plácnout se tady můžete kdekoliv a kdyby vám vadilo, že tu není moc stín, nabízí se nedaleký park Tiergarten.  

4. Amsterdam - Museumplein

4-amsterdam http://commons.wikipedia.org Velký park v srdci Amsterdamu, okolo kterého najdete Královské muzeum, Muzeum Vincenta Van Gogha a Městské muzeum. Ale pozor, kdybyste tu byli 26. dubna na tzv. Den krále (dříve Den královny), tak budete pravděpodobně svědky obří taneční párty a s lenošením budete mít smůlu.  

5. Vídeň - Donaupark

5-donaupark http://commons.wikipedia.org Až budete mít dost sachrů, kávy a vůbec vídeňského centra, vypravte se za Dunaj na ostrov, kde stojí nepřehlédnutelná vysílací věž Donauturm. Přímo pod ní je obří park, kam se chodí na pikniky a užít si trochu klidu. A když budete mít štěstí, uvidíte, jak z věže skáčou bungee blázni.  

6. Sydney - Královská botanická zahrada

6-sydney-cmplus.com.au http://cmplus.com.au Hned vedle proslulé Opery v Sydney je Královská botanická zahrada. Můžete se tu dosyta vyprocházet v zeleni a také se na ni prakticky kdekoli svalit a odpočívat. Po celém dni stráveném mezi mrakodrapy se to může hodit!  

7. Melbourne - Fitzroy Gardens

7-melbourne-sydney-australia.biz http://sydney-australia.biz Prakticky hned vedle Náměstí federace v srdci Melbourne je krásný park plný vzrostlých stromů všech možných druhů. Jako bonus tu najdete i Cookův domek. Dům, ve kterém žil Kapitán James Cook a jeho rodiče, stál od roku 1775 v Severním Yorkshiru v Britském království. V roce 1933 se ale tehdejší majitelka rozhodla dům prodat, koupil ho jakýsi Russell Grimwade, cihlu po cihle ho rozebral a odvezl do Austrálie. V Melbourne jej pak v roce 1934 znovu postavil a daroval městu.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články