fb pixel 7 míst v Asii, která jsou mnohem zajímavější než vyvařená Srí Lanka – G.cz
Vyhledávání

7 míst v Asii, která jsou mnohem zajímavější než vyvařená Srí Lanka

S andamanskými domorodci si sice asi nepopovídáte, ale můžete s nimi spát.

Češi a levné letenky patří k sobě.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 6.2.2018, 09:50

Pokud nechcete riskovat, že se osm tisíc kilometrů daleko od baráku potkáte se svým bývalým partnerem, vyberte si jednu z následujících destinací, kterým čeští batůžkáři ještě nezničili pověst.

1. Barma (Myanmar)

Pokud vás to táhne k Indickému oceánu, vyberte si zadní stranu poloostrova Zadní Indie. Tato země se sice také postupně stává hitem asijské turistiky, ale vzhledem k tomu, že zde pořád vládne diktátorský vojenský režim, lidé si od ní drží jistý odstup. Zakonzervovanost a pevné tradice jsou zde na rozdíl od turistického Thajska a Vietnamu součástí všedního života. Několikakilometrová pláž Ngapali je nádherná, pohádkově čistá a Andamanské moře, které ji omývá, patří k těm nejkrásnějším v celé Asii.

2. Západní Čína

Říká se, že západní Čína není Čína. Zatímco nejčastějšími cílovými destinacemi turistů se stávají Peking, Šanghaj, Tibet a jižní Čína, tak Tarimská pánev vyplněná převelikou pouští Taklamakan, stejně jako oblast Ujgurska nabízejí neuvěřitelnou podívanou. Tisíce let stará města zavátá pískem, původní kultura čínských muslimů a pouštní krajina, kterou lze najít už jen v Africe, jsou zárukou toho, že sem žádní zápaďáčtí burani ani nepáchnou.

3. Laos

Kdo by chtěl zažít atmosféru Thajska před třiceti lety, měl by se vypravit do Laoské lidově demokratické republiky. Už samotný název státu je bizarní - ano, jedná se o jednu z posledních tzv. socialistických zemí na světě - takže půjde o návrat do minulosti. Tento vnitrozemský stát bývá považován za jedno z nejzáhadnějších míst v Asii, a vzhledem k tomu, že ukrývá i vesničky, jejichž obyvatelé nikdy nespatřili bílou (od slunce oloupanou) tvář, slibuje i autentické zážitky, kterých se po světě dá zažít už poskrovnu.

4. Malajsie

Ačkoliv je Malajsie rozvinutou, kultivovanou a multikulturní zemí, většina západních turistů se jí vyhybá obloukem. Je totiž zemí muslimskou. Nabízí zážitky především těm, kteří dokáží ocenit krásy přírody. Nížinné a na mnoha částech močálovité pobřeží lemují okouzlující ostrůvky s písečnými plážemi a palmami.

5. Andamanské ostrovy (Indie)

Taky jste se v dětství beznadějně zamilovali do Robinsona Crusoe a představovali si, že se jednoho dne ocitnete na opuštěném místě, kde se budete muset spolehnout jen na vlastní intuici? Indické Andamany patří k posledním kouskům světa, kde tento druh samoty lze ještě zažít. Velké hotelové komplexy tu nenajdete. Zato skutečný ráj na zemi ano. Na mnohé ostrovy se vůbec nesmí, buď proto, že je tam základna indické armády, nebo se jedná o přísnou rezervaci.

6. Kambodža

Kambodža patří mezi poměrně známé destinace. Avšak všichni navštěvují především její pobřeží nebo Angkor Watt. Po Mekongu nahoru k laosko-vietnamskému pomezí se nevypraví skoro nikdo. Přitom malebné vesnice, kláštery a život původních obyvatel je to, co by většinu návštěvníků uhranulo víc než písek a moře.

7. Delta Mekongu ve Vietnamu

Chcete zažít venkovský Vietnam a jeho obyvatele nepoznamenané západní civilizací? Delta Mekongu zabírá nejjižnější část Vietnamu a tvoří jeho nejúrodnější část. Neuvěřitelná síť kanálů, ostrovů, domy na vysokých kůlech a plovoucí trhy, to je Vietnam, o kterém se v průvodcích sice dočtete, ale málokdo se tam vypraví.

A TĚCHHLE 38 věcí pochopí jen ti, kteří nadobro propadli cestování.

Podobné články

Doporučujeme

Další články