7 letišť, kterými nás ojebávají nízkorozpočtové aerolinky – G.cz
Vyhledávání

7 letišť, kterými nás ojebávají nízkorozpočtové aerolinky

Nabídka, která vypadá neodolatelně – do Osla za pětistovku! No super! Jenže pak přiletíte na letiště, které je od Osla 70 kilometrů daleko! Na která další letiště si ještě dát pozor?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 15.7.2014, 17:00

   

1. Letiště Moss Rygge (Oslo)

moss-visitoslo.com visitoslo.com Jak už bylo řečeno výše, toto letiště má s Oslem společného asi tolik, jako to pardubické s Ruzyní. Velmi rády jej však využívají lowcosty WizzAir a RyanAir. Vyjde je to sem samozřejmě levněji, než na hlavní letiště Osla Gardemoen, ale za těch zbývajících 70 kilometrů do Osla vlakem pak dáte 156 norských korun, tedy zhruba pětistovku. A nazpátek znovu.  

2. Letiště Skavsta Nyköping (Stockholm)

skavsta-travel.in2pic.com travel.in2pic.com Tak to ne! Tohle opravdu není Stockholm, tohle je prdelákov uprostřed jezer, kde dávají lišky dobrou noc. Do švédského hlavního města to je odsud přes sto kilometrů, proto si raději při svých cestách připlaťte a leťte na letiště Arlanda nebo Broma. Nebo si snad raději koupíte zpáteční lupen na autobus z letiště do Stockholmu v přepočtu za bezmála 900 korun?  

3. Letiště Beauvais-Tille (Paříž)

beauvais-panoramio.com panoramio.com Kdysi dávno oblíbené letiště maďarského WizzAiru, odkud je to do Paříže stejně daleko jako na pláže Normandie. Když vás v této vesnici vysypali, měli jste jedinou šanci – 80 kilometrů v autobusu, což je v proslulých pařížských zácpách opravdu maso, nebo spíš ‚fromáž‘. A k tomu za téměř 500 korun za jednu cestu...  

4. Letiště Hahn (Frankfurt)

hahn_airport commons.wikipedia.org Vidina úspory při letu z Hahnu nebo zpět se rozplyne ihned poté, co zjistíte, že z Frankfurtu je to sem úctyhodných 120 kiláků za cenu 400 Kč. Připočtěte zabitý čas a vypruzenou přítelkyni, a máte odlet na dovolenou jako vyšitý... Nízkorozpočtové aerolinky ale přesto hrdě hlásají, že létají z/do Frankfurtu.  

5. Letiště Charleroi (Brusel)

Brussels_South_Charleroi_Airport. commons.wikipedia.org Vychytávka, o které svého času přednášeli i poslanci v Evropském parlamentu. Charleroi je populární letiště, protože je blízko (tedy blízko, je to 60 kilometrů) u Bruselu, kde se točí celé unijní soukolí. Co na tom, že všichni úředníci létají na hlavní bruselské letiště Zaventem... Přece nebudou platit 400 Kč za shuttle z Charleroi, jako budete vy!  

6. Letiště Treviso (Benátky)

1200px-Aeroporto_di_Treviso_A_Canova commons.wikipedia.org Marně se budete vyklánět u okénka a hledat kdesi dole benátské kanály a na nich lodě a gondoly. Když letíte do Trevisa, které mnoho aerolinek rádo přejmenovává na Benátky, budete to mít z letiště ke krmení holubů na Náměstí svatého Marka ještě pěkných 40 kilometrů. A zpáteční lístek na autobus z letiště do laguny vás přijde na 500 korun.  

7. Letiště Bergamo (Milán)

14283954 bergamo.corriereobjects.it Chcete vidět Leonardovu Poslední večeři Páně? Tak leťte na Malpensu nebo na Linate, to jsou ta pravá milánská letiště. Většina úsporchtivých cestovatelů ale spíš skončí na letišti Orio al Serio v Bergamu, téměř 60 kilometrů od milánského Dómu. Naštěstí to odsud do Milána je autobusem jen za něco málo přes 100 Kč. Pokud ovšem trefíte vybraný zlevněný spoj...    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články