fb pixel 7 krásných hospodských hádek, které oživí váš nudný večer u piva – G.cz
Vyhledávání

7 krásných hospodských hádek, které oživí váš nudný večer u piva

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Žádná pravda neplatí absolutně, dokonce ani ta, že Brňačky jsou nejtlustší. Zkuste se u piva pohádat o našich sedm náhodně vybraných banalit. Skončí to buď zajímavou filozofickou debatou, nebo rvačkou. Obojí je velmi osvěžující.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 31.5.2018, 12:00

1. Hladomor v Africe

Názor: Měli bychom vozit víc potravin do Afriky, kde zuří hladomor. Každých šest minut tam zemře jedno dítě a každý den pětadvacet tisíc lidí! Jen v Keni a Etiopii trpí podvýživou dva miliony žen a dětí...

Protinázor: Fotky umírajících dětí jsou jistě strašné, ale logika je neúprosná. Těch lidí je tam prostě na dané přírodní podmínky moc. Čím větší pomoc, tím víc sexu, tím víc lidí, a tím míň jídla z místních zdrojů. Řešením afrického problému tedy není potravinová pomoc, ale výchova k zodpovědnosti a antikoncepce.

2. Placení daní

Názor: Peníze, které mi stát sebere na dani z příjmu a na sociálním a zdravotním pojištění, obratem rozkradou „šibalové“ z firem přisátý na státní správu. V minulosti to byl třeba Rittig, Dalík, Janoušek, Jančík, Bém… Kdo se na mých daních přiživuje dneska, netuším, ale tyhle pijavice živit nechci. Takže to udělám tak, abych pokud možno žádné daně neplatil.

Protinázor: Tihle lumpíci rozkradou jen naprostý zlomek vybraných peněz, dejme tomu pár procent. A ty jsi stejný zloděj jako oni. Okrádáš lékaře, učitele a další státní zaměstnance. Navíc kdyby se všichni chovali jako ty, stát by zkolaboval. Je ale pravda, že jak tě tak znám, ušetřené daně stejně prochlastáš a projezdíš v benzínu. Státu tedy „ukradené“ peníze prostě jen odevzdáš jiným způsobem – v DPH.

3. České výrobky

Názor: Měli bychom přednostně kupovat české jídlo, třeba sýry a uzeniny, protože tím podporujeme domácí ekonomiku. Kdo jí v nadnárodních restauracích typu Mekáč nebo KFC, sype peníze někam do Ameriky a okrádá tím české zemědělce. To už je lepší malá etnická čajovna s marockým kuskusem...

Protinázor: Kde myslíš, že se berou kuřata v KFC a hovězí na hambáče od Mekáče? Vozí se sem snad z USA? Ne, všechno jsou to „poctivé“ české suroviny od lokálních výrobců, protože dovážet by se je nevyplatilo. Ale preferováním výrobců s označením Czech Made do svého košíku přibaluješ i náckovskou ideologii. Raději kupuj, co je dobré a co ti chutná, a ne co je „české“. Jinak totiž pomáháš šuntu prosadit se na úkor kvality, která žádnou národnost nemá. A etnické restaurace? To jídlo sem cestovalo letadlem přes půl zeměkoule, ty ekologu blbá!

4. Atomová bomba

Názor: Shozením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki v létě 1945 Američané spáchali válečný zločin. Podle odhadů totiž zabili asi čtvrt milionu lidí.

Protinázor: Přesně naopak – Američané bombardováním zachránili asi dva miliony lidí. Předem si totiž spočítali, že kdyby se Japonsko pokusili dobýt, jen amerických vojáků by při invazi zahynul zhruba milion. Odhady obětí na straně fanatických obránců by byly ještě vyšší. Atomovky Japonce vyděsily natolik, že souhlasili s kapitulací. A to bylo dobře, nebo snad ne?

5. Návrat bobra do Česka

Názor: Je fajn, že se k nám vracejí kriticky ohrožené druhy živočichů. Tak třeba na rybnících a kanálech v moravské Lednici se nedávno zase objevili bobři, kteří tam byli vyhubeni v roce 1715...

Protinázor: Objevili, a málem tam už stihli silně poničit historický zámecký park chráněný organizací UNESCO. Bobr kácí stromy, jenže v Lednici rostou staleté unikátní habry a duby, které mají nevyčíslitelnou krajinotvornou a historickou hodnotu. Přepočteno čistě na peníze bobři způsobili škody za několik desítek milionů korun. Co má větší cenu – bobr, nebo starý strom? Jedinou šancí by bylo bobry střílet, jenže za to je pokuta až několik set tisíc korun.

6. Převlékání

Názor: Nejsme čuňata a nechceme smrdět, takže si každý den měníme ponožky, trenky a tričko.

Protinázor: O trenkách a ponožkách se nebavme, ale nic se nemá přehánět. Pokud se každé ráno sprchujete, používáte deodorant a přes den se moc nepotíte, můžete tričko klidně nosit i dva dny, aniž by bylo jakkoli cítit. Důslední převlékači by si měli každý den brát i čisté džíny. Chtě nechtě vám do nich totiž přes trenky prosakuje moč, potíte se v nich, prdíte do nich… Džíny tedy dostávají pachově zabrat víc než tričko, ale lidi je běžně nosí třeba i pět dnů. A střídat byste měli každý den i boty. Kdo z převlékacích maniaků to dělá?

7. Zákaz komunistické strany

Názor: KSČM by se měla zakázat. Navazuje na zločinnou ideologii KSČ, která je odpovědná za čtyřicet let ekonomické i morální devastace naší země, zadrátované hranice, stovky politických vražd a tisíce zničených lidských životů.

Protinázor: Na zločinnosti komunismu se shodneme, ale ta strana se měla zakázat hned po listopadu 1989. Jenže to by na Hradě nesměl sedět Havel, který si do vlády vzal komunistu Čalfu a Lucernu prodal estébákovi Junkovi. Dnes už je na zákaz KSČM bohužel pozdě. Komouši se bohužel stali součástí demokratického systému. A navíc je aspoň máme hezky na očích. Kdybychom je zahnali do ilegality, škodili by tím víc.

A tady si přečtěte deset historických nesmyslů, kterým nejspíš věříte i vy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články