7 kandidátů na příštího agenta 007 – G.cz
Vyhledávání

7 kandidátů na příštího agenta 007

Bond, James Bond. Daniel Craig už toho má plné zuby. Chlast, holky a zachraňování světa. Ne každý si na tenhle job troufne, ale už brzy se bude opět vypisovat ‚výběrové řízení‘. Tady máte sedmičku chlápků, o kterých se v souvislosti s agentem Jejího Veličenstva mluví nejčastěji.

Václav Rybář
Václav Rybář 27.10.2015, 13:50

1. Henry Cavill

Mladičký Cavill možná do Bonda ještě úplně nedorostl (průměrný věk uchazečů je rovných čtyřicet), ale už má za sebou filmy jako Superman nebo Krycí jméno Uncle, kde přesvědčivě naznačil, že mu dobře šité sako a kvér nejsou cizí. Vlastně je úplně ideálním kandidátem na takového toho starosvětského Bonda. Což by mu naopak mohlo při výběru uškodit. Sázkaři sice mu věří, ale pokud Cavill trefí po Supermanovi nějakou další velkou sérii, stane se pro bondovské producenty přílis drahým a nedosažitelným.

2. Idris Elba

První černošský Bond? Mluví se o tom už hodně dlouho a mírně hromotlucký Idris Elba by rozhodně nebyl špatnou volbou. Přinesl by do role trochu víc hloubky, pokračoval by v drsnější linii á la Craig a minimálně britské publikum ho má díky seriálům jako Luther docela slušně zažitého. Je mu třiačtyřicet, což je naprosto ideální věk, a jeho star power je tak akorát pomíjivá, aby na to producentům případně kývnul.

3. Damian Lewis

V televizi a ve filmu se čtyřiačtyřicetiletý Lewis pohybuje už pěkně dlouho, ale před seriálem Homeland (u nás běží pod názvem Ve jménu vlasti) o něm příliš lidí nevědělo, leda možná skalní fanoušci Hercula Poirota, kde si v jedné z epizod zahrál úchvatného padoucha. Tenhle charismatický zrzoun by byl v bondovské rovině krokem stranou – není to vyložený fešák a nebudí na první pohled dojem supermana. Jenomže už několikrát jsme se přesvědčili o tom, že na tohle se u tajných agentů nehraje, stačí si vzpomenout na ostatní hrdiny s iniciály J.B. – Jasona Bournea nebo Jacka Bauera. Věk ani kondička u nich nehraje hlavní roli, důležité je odhodlání.

4. Michael Fassbender

Fassbender by dokázal herecky uchopit i záchodové prkénko a má za sebou dost velkých rolí, abyste si ho od pohledu dokázali zařadit. Jako mladý Magneto v nových X-Menech si navíc Bonda svým způsobem zahrál, takže máme i představu, jak by mu to slušelo ve smokingu při zachraňování světa. Potíž je v tom, že Fassbender už je v té fázi kariéry, kdy se mu jen těžko bude chtít upisovat se k jedné roli na deset let dopředu. Má mnohem zajímavější, i když ne nutně lukrativnější nabídky. A pro kinematografii je to jedině dobře, stačí se podívat na jeho Stevea Jobse nebo MacBetha.

5. Tom Hardy

Dost možná nejpravděpodobnější volba, pokud tedy producenti nebudou chtít sáhnout po někom úplně ‚čerstvém‘ a neokoukaném. Což ale možná nebudou, protože jsou namlsaní miliardovými tržbami Skyfall (a Spectre je snad i zopakuje). Hardy má ideální věk a ideálně rozjetou kariéru – a snad se i zmínil, že by si Bonda rád zahrál. Otázkou je, zda by ho chtěl hrát pětkrát po sobě, celých deset let. To je totiž standardní nabídka, se kterou přichází i marketingové kolečko, jež hercům často brání, aby se upsali i jiným než bondovským projektům.

6. Jason Statham

Jason Statham by určitě chtěl. Ačkoliv dře ostošest a objevuje se minimálně ve dvou filmech ročně, nikdy ze sebe nesetřásl auru béčkového herce, který zuby nehty drží při životě žánr nenáročných akčních jednohubek. Povedlo se mu vytvořit bondovskou postavu Franka Martina v Kurýrovi a často hraje sebevědomé muže, kteří nemají daleko od slov k činům (vlastně vůbec nemluví, rovnou vám přeinstalují ciferník). Právě ona béčková image by ale mohla bondovským producentům vadit. Statham už je ‚značka‘ a pro Bonda by se musela měnit, což u publika vždycky chvilku trvá. Producenti hledají svým způsobem nepopsaný list.

7. Benedict Cumberbatch

Žádný seznam uchazečů o jakoukoliv roli by dnes nebyl úplný bez Benedicta Cumberbatche. Promění ve zlato, na co sáhne, je to Brit jako poleno, lidé ho milují, tak proč o něm vlastně nemluvit? Není to zmíněný nepopsaný list, ale zároveň je to chameleon, který by Bonda zvládnul herecky i fyzicky. Jenže... asi se mu do toho nebude chtít. Nejde ani tak o to, že není prvoplánový hezoun, to by dohnaly jeho divácké preference, jenže Cumberbatch si momentálně může vybírat z takového moře nabídek, že ho by ho bondovská role příliš omezovala. Mnohem spíš s ním můžeme do budoucna počítat jako s bondovským záporákem.

Anketa

Kdo z výše uvedených je vaším favoritem na příští role Jamese Bonda?

Anketa se načítá...

A nakonec si ještě můžete připomenout, proč se máte těšit na Spectre, nejnovější bondovku, která má premiéru už příští týden!

Podobné články

Doporučujeme

Další články