7 důvodů, proč vám pražský Signal festival rozzáří oči

Obrázek uživatele Elsa K.
17.10.2014, 19:10
"Budiž světlo," řekli organizátoři Signal festivalu. A je to vážně boží!
Až do neděle 19. října máte šanci omrknout to nejlepší ze světové i domácí scény moderního audiovizuálního umění. Videomappingové projekce a více než dvacítka světelných uměleckých děl - přesně to vás čeká, pokud zvednete své ctihodné zadnice a vyrazíte vstříc světlu.  

1. Fascinující videomappingy

a (každý den 19 - 24 hodin, každou čtvrthodinu) V premiéře nabídne Signal festival hned čtyři. Palác Kinských na Staromáku rozzáří projekce maďarských mistrů obrazu a zvuku MaxIn 10sity. Turecký kolektiv autorů Nerdworking připravil jedinečnou 3D projekci E:Merge pro fasádu Michnova paláce. Španělští experimentátoři Omnilab oživí fasádu kostela sv. Ludmily dílem s názvem Evolution. A městskou knihovnu promění v gigantické projekční plátno australští The Electric Canvas svým videomappingem Out of Place.  

2. Světelný bazén

b Instalace The Pool americké umělkyně Jen Lewin byla vytvořena pro slavný americký festival Burning Man. Tuhle výjimečnou interaktivní instalaci najdete v parku Kampa. Pohybem v poli stovky světelných stupínků mohou návštěvníci společně ovlivňovat barevnost a změnu uspořádání světla v prostoru.  

3. Čeští výtvarníci

kraken Petr Nikl, Richard Loskot nebo David Černý. Mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka vypustí do Vltavy u Karlova mostu na Alšově nábřeží Krakena - show odkazuje na tajemnou bioluminiscenci hlubinných tvorů.  

4. Křišťál

krystal Před budovou Rudolfina můžete dotvořit křišťálovou instalaci Jaroslava Bejvla ml. s názvem Crystallation. Stačí si koupit křišťálový ověs a přidat se tak ke spolutvůrcům kouzelné hry světel a odlesků, kterou se můžete volně procházet sem a tam.  

5. Lodičky

lampion Rozzářenou Prahou se můžete projet na palubě lodiček Vodouch. Přibližně 30minutová plavba, během které můžete vypustit lampion štěstí probíhá obousměrně mezi náplavkou u Hegertovy cihelny a přístavištěm Platnéřská.  

6. Dotkněte se duhy

murmur Interaktivní instalace MURMUR od Chevalvert vyroste na boční stěně Staroměstské mostecké věže. Převádí vlny zvuku na světlo. Projekci tak divák ovládá vlastním hlasem. To zavání pořádnou legrací. Na Ovocném trhu pak najdete světelnou instalaci Richarda Loskota "Velké spektrum", která pomocí rotujících skleněných hranolů rozkládá bílý paprsek na všechny barvy duhy.  

7. Ilustrátorský wrestling

raw Svítící exhibice jako výsledek Raw Art Wrestlingu alias bitvy kreslířů se bude odehrávat každý den od 20 do 24 hodin na Hořejším nábřeží. Kýbly barvy a čtyři ilustrátoři z pražské scény. 120 minut dlouhý souboj na téma „signál”.  Výsledné obrazy ožijí UV světlem a po skončení festivalu budou vydraženy pro charitativní účely.   Další nálož důvodů a doprovodných aktivit naleznete ZDE  


Komentáře

Doporučeno pro vás