7 důvodů, proč sledovat Tomáše Zejdu na RB Rampage – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč sledovat Tomáše Zejdu na RB Rampage

Tomáš Zejda (25), rodák z Třebíče, profesionální mountainbike jezdec. V pořadí teprve třetí Čech, který dostal pozvánku na Red Bull Rampage nedaleko města Virgin, Utah, USA.

Jakub Ouvín
Jakub Ouvín 30.9.2015, 12:50

1) Red Bull Rampage je nejextrémnější freeride mtb závod na světě – plný skoků z obrovských skalnatých převisů, přeletů kaňonů a obrovských umělých překážek. Své o tom vypovídá to, že byl na několik let po čas svého trvání pozastaven kvůli hrozícímu nebezpečí pro jezdce.

2) V roce 2015 se parta více jak třiceti pozvaných šílenců na celoodpružených kolech bude pokoušet ovládnout rudé skály. Pozvánka do Mekky big mountain freeridingu se považuje za největší poctu!

3) Celá biková akce se pro aktuální rok přesunuje na druhou stranu rozeklaného masivu. A jelikož je to desátý, jubilejní ročník, jede se o celkové prize money 100 000 USD. Dá se tedy očekávat, že jezdci ze sebe vydají kompletní maximum!

4) Downhilleři, dirt a slopestyle jezdci mají letos k ruce tři diggery (rozumějte personál, který pomáhá stavět unikátní sebevražednou cestu z hory dolů), kteří budou vytvářet unikátní a nejnáročnější „freeride stezky“ v historii tohoto sportu.

5) Po Richardovi Gasperotti či Michalovi Maroši bude po pěti letech bojovat svůj příběh opět česká krev – slopestyle jezdec, aktuálně šestý v pořadí žebříčku FMB World Tour, Tomáš Zejda.

6) Už se v životě nebudete chtít dívat na fotbal, vodní polo nebo snooker a radši si rovnou na ročník 2016 booknete letenku do US.

7) Vyberete kasičku nebo uděláte poštu, koupíte si sjezďáka a zkusíte si zajet 4 Down na 17. ročníku Marosana End of The Season na Portáškách, který se jede týden před Rampage. Nějak se ta kariéra profi bikera začít musí a hlavně, budete cca z jedný desetiny vědět, co bude zažívat Zejdič.

A zde máte ještě videorozhovor s Tomášem Zejdou před odjezdem do Utahu:


Sledujte Tomáše Zejdu na nejvostřejším závodě světa, který se jede 17. října na www.redbull.com.

Dvounásobný vítěz Rampage Kyle Strait a jeho shrnutí desetiletého trvání pekla na rozeklaných rudých skalách:

A na závěr ještě Nejkrásnější místo v Česku: Děčínská bouda, odkud je to na výše zmiňované Portášky (a tudíž i na akci Marosana End of Season 2015) jen pár kilometrů skvostnou vysokohorskou procházkou.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články