fb pixel 7 důvodů, proč si zahrát paintbal ve Vidochově – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč si zahrát paintbal ve Vidochově

… protože až do Česka zase vtrhnou Rusáci, bude pozdě učit se střílet.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 5.5.2017, 15:29

Opuštěná továrna nedaleko Nové Paky je místem, kde vstoupíte do jiné reality. Druhá světová válka? Sci–fi masakr s predátory? Postapokalyptický boj všech proti všem? Konflikt s islamisty? To je nakonec jedno, ale je to prostě zábava nadoraz. Osobně vyzkoušeno!

1. Absolutní adrenalin

Desítky let se věnuju extrémním sportům v přírodě, ale tohle je prostě nový a silnější zážitek. Přes mířidla zbraně pozorně sledujete terén a srdce vám buší jako o život. Kolem hlavy vám sviští kulaté projektily s barevným gelem, které se s pleskáním rozstřikují o stěny a strop. Krčíte se, ale pak vás napadne oběhnout to přes schody nebo žebřík do dalších pater a vpadnout „nepřátelům“ do zad. Pokropíte je dávkou a sledujete, jak se jim na těle tvoří barevné fleky. Joooo!!!

2. Společný zážitek

Do Vidochova nás s manželkou pozvali známí z hospody v Kruhu. Byla to náhoda (původně jsme plánovali trek Podkrkonoším), ale tohle bylo prostě silnější lákadlo. Jak máme mnohokrát ověřeno z výprav do Himálaje, sjíždění horských řek na raftu nebo třeba potápění v Thajsku, přiměřená dávka rizika spojuje lidi bez rozdílu. Je si prostě o čem povídat: kdo to kam dostal, kdo koho trefil, komu došly náboje, kdo vymyslel lepší strategii…

Právě proto ve Vidochově pořádají i teambuildingové akce. Rozstřílet šéfa nebo kolegy zaprvé spojuje pracovní kolektiv, a zadruhé je to i symbolická forma řešení konfliktů a odventilování emocí. Já aspoň rozstřílel manželku.

3. Surreálné kulisy

Painbalový areál ve Vidochově je přes sto let stará textilní továrna. Honit a ‚zabíjet‘ se tam budete ve třech patrech, kde majitel rozmístil hromady starého nábytku, pneumatik a dalšího harampádí. Vznikly tak nesčetné úkryty, skrýše, pozorovatelny a zašívárny, které hře dávají další rozměr. Za dobu existence areálu je to už všechno hustě pokryto stopami bojů. Barevné cákance jsou prostě všude, což dává představu o tom, co všechno se tu už odehrálo.

4. Rehabilitace vojny

Před listopadem 1989 jsem nesnášel armádu a později se s pomocí řady triků vyhnul jak vojenské, tak i náhradní službě. Jak ale dnes sílí ohrožení ze strany Ruska, pomalu měním názor. Česko se nebránilo v březnu 1939 ani v srpnu 1968, a to byla zásadní chyba. Už si dokážu představit, že bych střílel ruské agresory jako králíky (dokud by nezastřelili oni mne). Podobné je to i u řady mých kdysi antimilitaristických známých, kteří dnes pod hrozbou napadení Česka z východu vstupují do aktivních záloh. Místa jako Vidochov jsou příležitostí vyzkoušet si to nanečisto.

5. Dostupnost

Vidochov leží přímo na hlavním tahu z Prahy do Krkonoš kousek za Novou Pakou. Než přijedete na Horka (a dál třeba do Jilemnice, Špindlu nebo do Trutnova), stačí se jen ze silnice v kopci dívat doprava (GPS 50.5145500N, 15.5595158E). Paintbal je ale dostupný i finančně – tříhodinová hra vyjde jen na 400 Kč. Výhodnější je, pokud se vás domluví parta aspoň nad 9 lidí – pak to stojí 350 Kč.

6. Bezpečnost

Majitel areálu Milan na ni velmi dbá a dobře ví, proč to dělá. Kulička vystřelená z paintbalové pušky by vám s přehledem mohla vystřelit oko. To se ale nestane, pokud dodržíte jednoduchá pravidla, která se dozvíte při úvodní instruktáži. Hlavně nikdy nesundavat kuklu s brýlemi a s nezajištěnou zbraní nevstupovat z hracího území do „bezpečné zóny“! Tou je bar, oddělený hustou sítí, která spolehlivě zachytí případné zbloudilé střely.

Kromě kulky s brýlemi nafasujete i čepici, rukavice a maskáčový overal (a ženy navíc i vestu). Je to dost na to, aby vás kuličky nezranily, ale právě tak akorát, abyste po zásahu cítili pořádné štípance. Při ráně zblízka můžete mít i modřinu – přesně tak akorát, abyste se přiměřeně báli.

7. Variabilita zážitků

Buď proti sobě volně bojují týmy červených a žlutých, nebo jedno mužstvo (ženstvo?) brání vybranou pozici a druhé ho dobývá. Třetí možností je, že hledáte ukrytý batoh, a při tom se navzájem zabíjíte. Mimochodem, našel jsem ho já – nejlepší stratég, nejpřesnější střelec, nejzákeřnější útočník, ale hlavně nejskromnější a nejmírumilovnější člověk od Nové Paky až po Jilemnici.

Více: www.paintballvidochov.cz

A TADY si přečtěte, jestli vás zabije kulka vystřelená pod vodou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články