7 důvodů, proč si ve středu večer pustit MMA – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč si ve středu večer pustit MMA

MMA neboli Mixed Martial Arts neboli „smíšená bojová umění“ uvidíte živě již dnes.

Adam Maršál
Adam Maršál 25.2.2015, 14:05

Nastoupí proti sobě zápasníci bojující „smíšeným“ stylem, který je syntézou nejrůznějších bojových sportů, jako jsou muay thai neboli thajský box, savate neboli francouzský box, teakwondo, judo, řecko-římský zápas, sambo či jiu-jitsu a další. Budete-li se dívat, nebudete litovat, zejména protože...

1. Malý velký muž

Zápas pořádá náš kámoš Michal „Háša“ Hamršmíd, který je velký jako někteří z nás (165 cm), ale přesto hodí na lopatky každého otrapu. V praxi tedy dokáže to, o čem jsme my, výškově poněkud handicapovaní, vždy pouze snili. Je to nařachaný, pětatřicetiletý bojovník MMA, který se v minulosti stal pětinásobným mistrem ČR v judu, mistrem světa v MMA, makal na sobě v American Top Teamu v USA a v současné době pracuje jako kondiční trenér hokejistů pražské Sparty. Vedle toho pořádá ročně cca 10 turnajů GCF – Mistrovství gladiátorských zápasů – po celé ČR. A právě tenhle bude jubilejní a zásadní.

2. Vyprodáno? Nevadí.

Všech 1200 lístků do SaSaZu, kde se akce koná, je totálně vyprodáno. Stály od 790 do 7000 Kč, takže když si to pustíte v televizi, svým způsobem ušetříte. Poběží to na voyo.cz

ve středu 25. února od 19.20 hodin.

3. Souboj roku

Během večera proběhne 11 zápasů, vrcholem bode zteč největších řízků Martina Šolce vs. Michala Těššíka. Tihle dva si vjeli do vlasů – nebo spíš do pleší – už jednou, ale byly kolem toho nějaké kontroverze, takže si to ve středu večer vyříkají znovu.

4. Je to trend

Například v USA patří MMA k nejrychleji rostoucím sportům, na který se už úplně normálně dívají i rodiny s dětmi.

5. Je to férový sport

I přes řeči kritiků, že jde o souboje vymletých pitbullů v kleci, je MMA normální, férový sport s jasně danými pravidly. „Na rozdíl od hokeje nebo fotbalu se v MMA nedělají žádné fauly,“ říká Háša. Smí se tam de facto pouze to samé, co v jiných bojových sportech – takže na lámání páteře, šlapání na hlavu nebo vypichování očí zapomeňte.

6. Srovnání bojových stylů v praxi

Podobně jako je desetiboj královskou disciplínou v atletice, MMA spojuje všechny prvky ostatních bojových sportů. MMA tak odpovídá na naši odvěkou otázku, zda je lepší box, judo nebo karate atd. V osmistěnné kleci se ukáže jasná pravda.

7. Možný přivýdělek

Háša doporučuje okořenit si divácký zážitek tím, že si na své favority vsadíte. Jde to prý na Sazkabet.cz. Třeba vám to hodí na lístky na další zápas – tentokrát už naživo!

Další info najdete ZDE nebo na oficiálních stránkách www.gcfmma.cz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu