7 důvodů, proč nikdy neuvidíme pořádný film s Avengers – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč nikdy neuvidíme pořádný film s Avengers

Druzí filmový Avengers budou určitě super, vydělají víc než cokoliv jiného a už teď jsou velkou událostí. Oproti komiksu to ale vždycky bude jen slabý odvar.

Václav Rybář
Václav Rybář 18.5.2014, 12:00

1. Spider-Man

spidey Pavoučího muže prodal Marvel v devadesátých letech Sony. A dokud bude Sony alespoň každých pět let točit nový film, práva jí zůstávají. Nevýhodná smlouva, že? Jenže v devadesátkách byl Marvel na pokraji krachu, a tak nevýhodně rozprodal řadu svých hrdinů. A proto Spider-Mana v Avengers ještě dlouho neuvidíme.  

2. Wolverine

Tady platí skoro totéž, co u Spideyho. Kompletní X-Meny vlastní studio 20th Century Fox a dokud bude v určitých intervalech natáčet filmy (vysokorozpočtové filmy), práva se jim budou dokolečka obnovovat. Což je škoda, protože Avengers mají s X-Meny několik společných linií a Wolverine hraje v týmu přesně toho stejného rebela, co v X-Menech. Přidejte k tomu hláškujícího Spider-Mana a máte skvělý tým. V ideálním komiksovém světě.  

3. Fantastická čtyřka

ffour A znovu 20th Century Fox. Jejich první dva filmy s Fantastickou čtyřkou sice dopadly bídně, ale teď to hodlají zkusit znovu od začátku. A dokud to budou zkoušet, budou mít Fantastickou čtyřku. I tenhle tým do akcí Avengers v komiksu výrazně zasahuje, i když vždy zůstává oddělenou jednotkou s vlastní agendou.  

4. Záporáci

K výše uvedenému patří, že některé týmy a hrdinové mají s Avengers společné záporáky. A protože na ně má nárok víc studií, nemůže je Marvel tak snadno použít. Např. v druhých filmových Avengers se objeví Quicksilver a Scarlet Witch, mocní mutanti a děti Magneta. V marvelovské verzi to ale budou výsledky experimentů Hydry a o Magnetovi nepadne ani slovo. Podobně upjatý musí být Marvel v případě arcizáporáků, kteří mají sílu polykat planety a roztáčet vesmír jako ruletu. Jak chcete něco takového dostat do filmu?  

5. PG-13

brutal V komiksech se trhají končetiny z kloubů, krev stříká na všechny strany a postavy umírají (i když skoro nikdy definitivně). Marvel je sice za slušňáka a netapetuje stránky krví jako Kick-Ass nebo Sin City, ale násilí tu má vážné následky a hrdinové občas skončí třeba přetržení vejpůl. Ve filmu s přístupností od dvanácti let se ale podle přísných ratingových pravidel nesmí vyloženě krvavé a brutální scény objevit. Proto vidíme spoustu akčních scén, které jsou až příliš učesané a bezkrevné. To je ale obecnější problém týkající se všech hollywoodských blockbusterů.  

6. Závod s časem

I s tempem dvou marvelovek ročně a jednoho Avengers filmu za dva, tři roky, nemůže Marvel dost dobře pokrývat to, co se mezitím odehraje v komiksovém světě. Většina hrdinů má za sebou několik dekád a každý měsíc zažije nová dobrodružství nejen sólově, ale i v rámci týmů. Jednotlivé hierarchie menších týmů, provázanost osudů, události odehrávající se na mnoha místech vesmíru. Ne, filmoví Avengers budou vždycky jen zkratkou a brutálním výtahem z předlohy.  

7. Rozpočet

galactus Marvel na svých filmech nešetří, noví Avengers budou stát přes dvě stovky milionů dolarů. Ani to však nebude stačit - každý z hrdinů oplývá superschopností, kterou je potřeba nějak demonstrovat pomocí digitálních triků. A každý záporák je schopen kousků, které spolknou veškerý výpočetní výkon ILM. Tahle piplačka stojí čas a šílené peníze, kdežto komiksoví scenáristé si vymyslí cokoliv a zručná ruka ilustrátora to prostě nakreslí. Není pro ní rozdíl kreslit kluka hrajícího si s kamením nebo Galactuse požírajícího planetu, nikoliv tyčinku, Mars. Tenhle luxus si filmoví tvůrci dopřát nemohou. A proto budou vždycky trochu pozadu.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články