fb pixel 7 důvodů, proč jet s manželkou nakupovat do Milána – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč jet s manželkou nakupovat do Milána

Výprodeje, novoroční slevy, jarní kolekce. Důvod, proč jet do Milána se vždycky najde. Pro chlapa to ale nemusí být vždy utrpení.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.1.2016, 16:41

Miláno je pro páry často nesmiřitelným testem vztahu. Ženy sem většinou létají s kamarádkami, protože vědí, že muži by psychicky nevydrželi šestihodinové trajdání po obchodech. Miláno je ovšem mnohem víc než jen shánění hadříků. A pokud sem s partnerkou přece jen vyrazíte, pusťte ji klidně na půl dne do krámů a udělejte si vlastní okružní výlet. Neomezená denní lítačka na metro, které je opravdu na každém kroku, stojí férových 4,5 eur. Za tyhle peníze toho stihnete překvapivě hodně.

1. Památky

IMG_0824

Nejslavnější památkou je asi Duomo - obří milánská katedrála, obklopená jednou velkou turistickou pastí. Milánští prodavači cetek jsou mnohdy neodbytní, ale jejich okřikování za tu nádheru stojí. Duomo je majestatnou stavbou zvenku a epickým zážitkem zevnitř. Ve městě ale najdete celou řadu dalších zajímavostí - systém vodních kanálů, původní městskou bránu Porta Romana nebo opevněný zámek Castello Sforzesco. Využijte metro - je rychlé, přehledné a nabízí spoustu pomocných map a plánků.

2. Arancini

IMG_0865

Nejen památkami je člověk živ, v Itálii se hlavně dobře jí. A v Milánu nemusíte rovnou do hogo fogo restaurace, protože skvělé věci na vás čekají i na ulici. Třeba Arancini, což je místní specialita. Rýže, ze které se tradičně dělá milánské risotto, se smíchá se zeleninou a ragú, načež se tahle koule obalí těstíčkem a prudce usmaží ve fritovacím hrnci (tzv. deep fry). Výsledkem je koule velká asi jako tenisák - někdy dokonce větší. Jakmile se do ní zakousnete, čeká vás exploze chutí. Je trochu obtížné ji sníst a nezaflákat se od hlavy k patě, ale ta chuť za to rozhodně stojí. Měli jsme hned několik variant, ale ragú (pro neItaly - boloňská omáčka) rozhodně vede.

3. Kavárny

IMG_0848

Sladká tečka je nutností, zvlášť ve městě, kde skoro každá kavárna servíruje vynikající černou tekutinu a především neskutečné minidortíky a krémy s chuťovým ocasem, který trvá několik dnů. Jezte nejdřív očima přes výlohu, a pak se odvažte dovnitř. Doporučujeme Bianco Latte na cestě od Duomo k hlavnímu nádraží (Centrale F.S.). Mají otevřeno do půlnoci!

4. San Siro

sansiro

Každý má jinou Mekku. Ženy zamíří do Prady, pánové se vydají k fotbalovému svatostánku AC Milan. I když jste zrovna nepřijeli na zápas, můžete alespoň koukat skrz plot nebo si pořídit nějaký ten suvenýr v místním obchodě.

5. La Scala

IMG_0839

Jeden z nejslavnějších operních domů na světě. Jestli ji nepřemluvíte tady, tak už nikde. Navíc se sem vypravila za nákupem šatů, tak kde jinde by je chtěla ukazovat, než právě tady!

6. Obchodní paláce

IMG_0714

Pokud vyloženě nechcete, můžete do obchodů poslat jen drahé polovičky, ale i když budete stát jen před výlohou, přijdete si na své. Hned vedle katedrály Duomo se totiž nachází vchod do jedné z nejslavnějších obchodních galerií - Galerie Vittorio Emanuele II. Byla zbudována v letech 1865 - 1877 a může se pochlubit úžasnou skleněnou kupolí, která v noci nádherně září. Pasáž propojuje katedrálu Duomo a náměstí La Scala. Jak už jsem psal, pamětihodnosti jsou tu hezky pohromadě.

7. Muzea a galerie

santamaria

Kde začít? Třeba v milánském Královském paláci? Nebo v bezpočtu muzeí rozesetých po celém centru? Co třeba Palazzo Marino přímo naproti La Scale? Nebo na sbírky obrazů bohatá Pinacoteca di Brera? Ať už zabloudíte kamkoliv, chybu rozhodně neuděláte. Pokud jste ale přijeli za Da Vinciho Poslední večeří, musíte do kostela Santa Maria delle Grazie. Včasná rezervace je doporučena.

A TADY máte 44 fotek, které byste si měli přivést po návratu z New Yorku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články