7 důvodů, proč jet na Marosana End Of The Season vol. 16

Obrázek uživatele Adam Marsal
13.10.2014, 15:40
Bikerský festival Michala Marošiho při příležitosti zakončení sezony je tu už pošestnácté.
  O víkendu 17. - 19. 2014 vyrazte do Žacléře v Krkonoších. A i kdyby vás nebrala kola, přijeďte aspoň na sobotní kalbu! Bude to velký! http://vimeo.com/108105754  

1. Nadupaný víkend

Protože Marosana nabízí hodně zábavy na jednom místě. Mazda Dual Slalom je eliminační závod dvou riderů vedle sebe. První postupuje, druhý jde na pivo. Je otevřená i kategorie pro příchozí, takže si přivezte kolo a helmu a zkuste si to projet sami! Nebo vezměte mladšího bráchu. Michal letos vypsal i kategorii pro malé závodníky od šesti do čtrnácti let. Budvar Slopestyle: nejlepší skoky a triky na obřích překážkách. Divácká pecka. Fox Pump Track: bitva v dráze, kde se nešlape, ale pumpuje řidítky. A v sobotu večer obří Jägermeister Afterparty. A hlavně: na horách se střízliví líp než doma.  

2. Česká legenda

Protože akci pořádá Michal Maroši. A k tomu není třeba dodávat nic jiného, než tohle video z loňského závodu JBC Fourcross Revelations, díky němuž byl Michal borec nakonec na TV Nova.  

3. Originál party

FOTO_3 Michal Maroši každý rok dělá Marosanu v jiném stajlu. Předloni to bylo v kovbojském, loni v gangstersko-bluesovém a letos je jako dress code Jägermeister Afterparty myslivecká kamizola. Jako vážně! Takže naběhněte do sekáčů, na Aukro, na půdu nebo do půjčoven kostýmů a pořiďte si úchylný vohoz nimroda, o kterém už dlouho tajně toužíte, ale neodvážili jste si ho obléknout. Platí i pro holky!  

4. Dobrá společnost

FOTO_4 Holky už naštěstí přišly na to, že fotbalisti mají sice prachy, ale jinak je s nima tak určitě nuda. Kdežto bajkeři umí kalit celou noc. A nejen kalit. Takže na Marosaně bude i letos solidní výběr. A to nejen holek od kol!  

5. Pryč z města!

FOTO_5 Protože je to teď v mezisezóně jedna z mála akcí mimo Prahu, kam má smysl vyrazit. Můžete být zalezlí ve městě, ale tohle je příležitost prolomit stereotypy, udělat jednou něco jinak a vyrazit do Krkonoš. Vypadá, že je to daleko, ale z Hradce Králové je to padesát minut autem a jezdí sem i autobus nebo vlak. Už jenom ten koncept spojení Krkonoš s industriálním prostředím bývalého hnědouhelného dolu stojí za to vidět!  

6. Největší divočina

FOTO_6 Těžko říct, kde se v lidech bere po celém dni stráveném na kole tolik zbylé energie, ale tohle musíte vidět! Kalí se na plný kule a to až do rána. Poteče Budvar a ledově namrazený Jägermeister. Vystoupí tři kapely: Status Praesents (metal hardcore), Three Wild Guns (rockabilly punk) a The Black Daffodils (garage rock). Vstupné je dobrovolné.  

7. Protože loni se to taky povedlo

http://vimeo.com/77186270 Začalo to před šestnácti lety akcí pro pár kámošů a dneska je z toho největší festival na oslavu ukončení sezony.  

8. Správná volba

FOTO_8 G.cz je na Marosaně mediálním partnerem. A myslíte, že bychom podporovali nějakou akci, o níž bychom pochybovali?  

Komentáře

Doporučeno pro vás