7 důvodů, proč do letních letovisek jezdit zásadně v zimě – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč do letních letovisek jezdit zásadně v zimě

Sláva nazdar výletu. Právě jsem se vrátila z Azurového pobřeží, kde jsem na místních serpentýnách testovala podvozek nové Fabie. A bylo to boží. Škodovka i pobřeží.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 14.1.2015, 16:00

    Jestli je něco vážně super na psaní pro Géčko, tak jsou to press tripy se Škodovkou. Vždycky mě ti klucí mladoboleslavský vytáhnou někam, kam by mě v určitou roční dobu ani nenapadlo jet. Tak třeba bych se na začátku ledna těžko vypravila k plážím jižní Francie. Co tam taky, že jo? Všechno.  

1. Nikde ani noha

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.52.33 V létě na téhle pláži v Nice těžko budete hledat volný flek. Pro mě, jakožto člověka, který sice má rád lidi, ale nesnáší davy, je lednová hustota zalidnění v Côte d'Azur ideální. V kavárnách je dostatek volných židliček a popelníčků, na křupavé bagety se nestojí kilometrové fronty, a v úzkých uličkách v centru Nice do vás nikdo nevráží.  

2. Plynulý provoz

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.51.09 Nová Fabia Combi v Antibes. Frantíci mají ty svoje Renaultíky omlácené ze všech stran, na drobné kolize jsou zvyklí, takže by jim další škrábanec ode mě asi ani nevadil, ale i tak jsem byla ráda, že jsem se nemusela na silnicích tísnit. V létě po té hlavní silnici vedoucí podél pláže v Cannes pojedete krokem. Teď v lednu jsem to ohulila místy, nekecám, i na padesát kilometrů v hodině.  

2. Poznáte místní obyvatelstvo

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.52.39 Tyhle lednové podvečery v Nice... Buržousti, kteří vlastní v téhle oblasti letní sídla, jsou doma a zůstalo jen tvrdé jádro. Místní starousedlíci. Takže máte šanci je poznat. V ulicích taky převážně uslyšíte provensálštinu - dialekt okcitánštiny (langue d'oc). Je to jazyk hodně podobný katalánštině.  

3. Ušetříte

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.51.34 Výhled z Château de Crémat. Ceny ubytování nejsou tak napálené jako v létě. Navíc v lednu je v Provence takový přijemný klid. Silně pochybuji, že budete mít potřebu tu pohodičku nějak rozbíjet a řádit v místních barech a kasínech. Ale to záleží jen na vás,  že jo.  

4. Víc zážitků

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.50.57 Co dělat v Antibes? Nic. Stejně jako všichni ostatní. Zatímco v parném létu byste trávili čas převážně válením se na pláži, teď je super počasí na výlety, procházky, návštěvy muzeí a památek, nebo (a to je moje oblíbená činnost) třeba jen poflakování se v místních kavárnách a pozorování lidí. Pro nás kavárenské povaleče je třeba historické městečko Antibes perfektní destinací.  

5. Nepotíte se

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.59.25 Saint - Jeannet Argument jako prase, přece.  

6. Ochutnáte zase něco jiného

IMG_3004 Provensálská kuchyně je skvělá. I v tuhle sezónu. Tak například sezóna ústřic tady začíná v září a trvá do dubna. Takže to stíháte.  

7. Sladké sny

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 11.59.32 Ráno. U hotelového bazénu ani živáčka. Přitom koupat se v něm dá, voda má 27 stupňů. Leden neleden. V tuhle dobu do Provence vážně moc turistů nejezdí. A rodiny s uřvanými capartíky už vůbec ne. Užijte si ten božský klídek, to ticho v noci, ten snídaňový raut, který je v podstatě jen pro vás...je to skvělý.   Ale nemusíte jezdit jen do Francie. TADY máte 9 hotelů z celého světa, ze kterých spadnete ze židle.    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články