7 důkazů, že užitečné věci už jsme vymysleli a řešíme kraviny – G.cz
Vyhledávání

7 důkazů, že užitečné věci už jsme vymysleli a řešíme kraviny

Je tu nový rok a to znamená i další ročník výstavy spotřební elektroniky CES 2017. Při pohledu na některé stánky ale člověka jímá hrůza, že se nikdy nedočká převratných léků a geniálních technologií. Přednost totiž mají třeba kartáčky s umělou inteligencí.

Václav Rybář
Václav Rybář 6.1.2017, 07:30

1. Spartan Smart Underwear

Máte strach o vaše nádobíčko? Denně na ně útočí nejrůznější formy radiace, podle některých "vědců" vám spermie ugriluje i telefon v kapse, pokud ho tam máte víc než pár hodin denně. Teď ale přichází spása, firma Spartan nabízí spodní prádlo vystlané stříbrem. Nevypadá zrovna designově, ale můžete se s ním tulit i k jaderným elektrárnám. A to se vyplatí.

2. Selfie dron

Jsou vaše párty opravdu masivní a ani ta nejdelší ruka nebo selfie tyč už nestačí na to, abyste vyfotili kompletní osazenstvo? Hover Zero je skladný, má třináctimegapixelový foťák s důrazem na fotky a nikoliv na video a nemusíte se o něj starat. Bude vás všude následovat i bez ovládání, při vybití baterek se sám vrátí na zem a lze ho ovládat hlasovými pokyny.

3. Smart kartáček

Kolibree je dalším z chytrých gadgetů, bez kterých nemůžete žít. Podle vývojářů má dokonce vlastní umělou inteligenci a dokáže rychle zjistit, jak moc ranní čištění zubů flákáte. Pomocí tabulek a koláčových grafů vám následně vysvětlí, že byste měli čistit déle a poradí vám, jaká místa zanedbáváte. Jinými slovy vás bude buzerovat kromě manželky v ložnici, ledničky v kuchyni i kartáček v koupelně. Už chybí jen chytré záchodové prkénko, které vám spočítá, jak často jste ho trefili při močení vestoje.

4. Detektor smradu

Říkali jsme, že vás bude v kuchyni otravovat lednička, ale internet věcí tyhle chladné krabice obdařil inteligencí už dávno - mají displej, radí vám, co dokoupit, kritizují, co jste zase sežrali apod. Neumí vám ale říct, že se něco uvnitř kazí. A proto přichází NeOse Pro od Aryballe, které postavíte doprostřed kuchyně, aby vám prozradil, co všechno v ní smrdí. Odnaviguje vás ke zdroji smradu a dokonce ho pomůže identifikovat. Vaše smysly už evidentně nestačí k tomu, abyste identifikovali prošlou Lučinu nebo kus ryby zaseknutý v plynovém hořáku, prostě potřebujete, aby vám to někdo pojmenoval a potvrdil vám, že jste prase.

5. Chytrý psí obojek

Obojek od Kyonu stojí 249 dolarů a za takovou cenu byste čekali, že už toho psa opravdu naučí mluvit. Místo toho má v sobě víc senzorů než průměrný smartphone, takže vám řekne, jak rychle váš pes někam běží, jestli je zrovna vzhůru nohama, pod vodou, uprostřed požáru nebo uprostřed rvačky. V takovém případě ho ultrazvukovým tintítkem můžete na dálku zpacifikovat, aby ho mohl konkurenční voříšek v klidu dorazit.

6. Elektrický surf

Firma Swagtron už nevyrábí jen elektrické skateboardy, skútry a hoverboardy, od letošní sezóny má v nabídce i elektrický surf. Proč spoléhat na vlny nebo vlastní šikovnost, když vám elektřina umožní zdolat velká vodní tělesa rychlostí až 22 km/h. Jenom bacha na dojezd, protože jako surf na běžný pohon funguje Swagtron o poznání hůř.

7. Virtuální boty

Virtuální realita je (už zase) tady a tentokrát se nenechá jen tak snadno odbýt. V helmách už je celkem na výběr, připojit je můžete k čemukoliv od telefonu přes PC až po kuchyňské spotřebiče, ale co simulace fyzických podnětů? Na CES je vidět všechno od obleků přes speciální lavice simulující létání až po speciální sandály, které vám pouští do nohou vibrace nebo je nahřívají, abyste opravdu věděli, že jste spadli do horké lávy. Ano, tohle jsme opravdu potřebovali.

A TADY se podívejte na 17 chytlavých partyzánských reklam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu