7 důkazů toho, že Bruce Lee žije dál – G.cz
Vyhledávání

7 důkazů toho, že Bruce Lee žije dál

Kung-fu Elvis sice zemřel téměř před půl stoletím, ale jeho kult žije dál. Nejvíc se mu daří ve videoherních mlátičkách, kde se to přímo rojí jeho klony. Jejich typické znaky? Spousta ječení, nunčaků a dračích motivů.

Václav Rybář
Václav Rybář 20.8.2014, 13:00

1. Kim Dragon (World Heroes)

dragon-wh20th Jedna z těch videoher, které pamatují jen dědečkové od gameboyů a megadrivů. Podobnost s Brucem je tu očividná - spousta vřískání, typické shaolinské tepláky a torzo rozšiřující se z vosího pasu v obří deltové svaly.  

2. Fei Long (Street Fighter IV)

feilong Street Fighter si z Leeovy ikonografie půjčil asi nejvíc. Už Fei Longovo jméno znamenající létající drak je odkazem na Leeho, který se narodil v roce draka a přezdívalo se mu Xiaolong - malý drak. Vzhledově je Fei Long jako Leeovo dvojče, používá i stejná gesta a dokonce cituje stejné hlášky!  

3. Liu Kang (Mortal Kombat)

mortal_k Protože má delší vlasy, mohl by vám spíš připomínat mladšího Jackieho Chana, ale při speciální bojové technice se mění v draka a během svých cviků taktéž docela vříská, nemluvě o jeho kalhotovém fetiši. Ne, tady je to opět jasné. I v Liu Kangovi měl Bruce Lee prsty.  

4. Hon Fu (Fatal Fury)

honfu Nunčaky, freneticky rychlé pohyby a charakteristické oblečení. Bruce Lee to vývojářům videoher docela usnadnil. Už v začátcích kariéry si uvědomil, že musí vyčnívat. Jeho přepálené herectví plné rozmáchlých gest se navíc do videoher tohoto rázu celkem hodí.  

5. Dragon Chan (Super Punch Out)

superpunch Jediná postava v téhle boxerské hře umí a může používat kopy. Schválně si tipněte, komu je asi podobná.  

6. Marshall Law (Tekken)

marshall Další velká pocta slavné hvězdě bojových filmů. Marshall Law si možná v nedávných dílech kultovní playstatioňácké bojovky nechal narůst bradku, ale na Bruce odkazuje nejen svou bojovou technikou. V šatníku mu totiž visí mj. i žlutočerná teplákovka, se kterou Bruce vystupovat ve Hře smrti (na tenhle oděv odkazuje i Uma Thurman v prvním Kill Bill). Navíc má Marshall Law v pozdějších Tekkenech syna, který se až nápadně podobá Brandonovi Lee.  

7. Lee Sin (League of Legends)

leesin I extrémně populární onlinová řež přispěchala se svou troškou do mlýna. Lee Sin je slepý shaolinský mnich, ale s Brucem má společný nejen kus jména. Pobíhá po aréně a svými kopy likviduje mnohem silnější protivníky. Jeho stylista má určitě nakoukanou Brucovu filmografii od A do Z, stačí se podívat na výběr Sinových kostýmů.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články