fb pixel 7 Castles Trial: ojedinělá veteránská rallye kolem Prahy se jede již tuto sobotu – G.cz
Vyhledávání

7 Castles Trial: ojedinělá veteránská rallye kolem Prahy se jede již tuto sobotu

+ DALŠÍCH 21 FOTEK + DALŠÍCH 22 FOTEK

60 historických vozů a 220 kilometrů přes sedm hradů a zámků na náročné trati v Praze a hlavně kolem ní.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 28.4.2016, 14:52

Nemáte ještě program na sobotu?

Nebo už ho máte, ale nebylo by vám úplně proti srsti ho změnit?

Inu, i kdyby bylo, mrkněte na tohle, třeba se ještě rozmyslíte.

Protože tolik krásných veteránů v jednom houfu, navíc pak přímo v jezdecké akci a v kulisách rozkvétající jarní přírody na tolika krásných místech kolem Prahy, z nichž si můžete vybrat to, které bude pro vás nejpříhodnější – zkrátka a dobře něco takového už nebudete mít šanci tenhle rok spatřit. Navíc na jedné ze zastávek máte skvělou šanci spojit příjemný vizuální zážitek se zážitkem chuťovým, přesněji řečeno pivním. Ale vezměme to popořádku.

‚Triál po sedmi hradech‘ neboli 7 Castles Trial je nováček mezi podobnými soutěžemi. Měl svoji premiéru loni, a jelikož si ji pochvalovali nejen pořadatelé, ale také účastníci (ať už ti vezoucí se v závodících veteránech, nebo ti stojící u cesty), koná se teď v sobotu 30. dubna 2016 druhý ročník. Závodníky provede přes sedm hradů a zámků v Praze a Středočeském kraji.

Ze strany účastníků je o letošní 7 Castles Trial velký zájem a kapacitu startovního pole jsme měli vyčerpanou již dlouho před startem. Stejně jako vloni se akce zúčastní i tým Škoda Classic s osmi úžasnými veterány, které jsou jinak k vidění pouze v mladoboleslavském muzeu,“ řekl vedoucí organizačního týmu Jan Blažek. „Celkem do závodu vyrazí přes 60 historických vozů a youngtimerů s četným zastoupením značek Porsche, Mercedes, BMW, Jaguar, Triumph nebo MG. Velkou raritou startovního pole je Siata Gran Sport z roku 1953, s níž její majitel letos vyrazí i na prestižní italský závod Mille Miglia,“ doplnil Jan Blažek. Přihlásit se mohou vozy vyrobené do roku 1990. A přestože je startovní listina už plná, přihlášky se stále přijímají, na pozice náhradníků.

Startuje se už před devátou ráno kousek od pražského letiště v Ruzyni u Engine Classic Car Gallery, kde je i cíl celého závodu.

Pokud se vám nechce zrovna takhle o víkendu vstávat moc brzy, vůbec to nevadí. Hlavní a zároveň obědová zastávka závodu, při které si budete moci prohlédnout všechny veterány na jednom místě, se uskuteční v Krušovicích. Přímo v areálu pivovaru, který je také jedním z hlavních partnerů této akce.

Na pivovarském nádvoří tak budete moci nejdřív obdivovat historické vozy světoznámých značek jako Škoda, Mercedes, Porsche, BMW, Jaguar, Triumph, MG a další vozy (tedy všechny ty, kterým se včas podaří zdolat první etapu), a pak si skočit na oběd nebo na exkurzi po pivovaru – pořadí, co dřív, už necháme na vás, času bude dost. Závodníci zde budou mít hodinu a půl obědovou pauzu, pak se uskuteční časová zkouška, takže je tu zastihnete zhruba od půl dvanácté do dvou (11:30 až 14:00 h).

A tady se ještě podívejte, jak vypadal loňský ročník – přičemž ten letošní bude přinejmenším stejně vydařený.

Nejste na veterány, ale spíše na současné závodní vozy? Jako třeba tenhle?

Pak si tuhle sobotu nechte (bohužel) ujít 7 Castles a jeďte místo toho na Rallye Šumava, protože v sobotu 30. dubna se pojede její druhá etapa z Janovic do Klatov. Ta první – z Klatov do Janovic – se jede už zítra, v pátek 29. dubna.

Jedním z favoritů závodního pole bude Vojtěch Štajf (posádka Štajf – Rajnoha, úřadující vicemistři Evropy ERC-2) v novém špičkovém speciálu ŠKODA Fabia R5, který byl čerstvě pokřtěný ani ne před měsícem.

A nakonec, když už jsme u té škodovky, se ještě podívejte na 7 nejhezčích tváří embéčka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články