7 časosběrných videí, po jejichž shlédnutí budete mít chuť kupovat letenky – G.cz
Vyhledávání

7 časosběrných videí, po jejichž shlédnutí budete mít chuť kupovat letenky

Na světě je tolik krásných míst! Když se i pěkně natočí na video, na správné cestovatele to působí jako červený hadr na býka. A co teprve časosběrná videa, která jsou složená z tisíců fotografií!

Tomáš Marný
Tomáš Marný 21.3.2014, 15:00

1. USA

Fotograf Shane Black strávil tímhle časosběrem dva měsíce svého života. Výsledkem je nějakých 10 000 fotografií a z nich video přímo pro National Geographic.  

2. Island

Tři a půl tisíce fotek, tři týdny na cestách. Výsledkem práce Stiana Rekdala je dechberoucí video, po jehož shlédnutí prostě víte, že na Island musíte.  

3. Polární záře v Norsku

Claus a Anneliese Possberg si dali tu práci, aby světu ukázali, jak vypadá ta správná polární záře nad severním Norskem. A co to vlastně polární záře je? Jedná se o světelné úkazy, které se odehrávají v atmosféře ve výškách od 80 do 1000 km, nejčastěji kolem 100 km (v ionosféře – oblast vysoké koncentrace iontů a volných elektronů). Důvodem vzniku záře jsou sluneční erupce a proudění větru. Částice větru jsou zachytávány magnetickým polem Země a následně dojde k jejich spirálovému stáčení kolem magnetických pólů. Polární záře, jak jméno napovídá, se vyskytuje zejména v polárních oblastech (jižní záře – aurora australis, severní záře – aurora borealis).  

4. Čína

Dvě stě tisíc fotek z Číny, které se hýbou! Na spektakulárním videu propagujícím nejlidnatější zemi světa se podílelo 56 fotografů a uvidíte v něm 49 čínských měst.  

5. Nový Zéland

Na druhém konci světa to vypadá nějak takhle... Stačí 17 000 fotografií, které pořídíte za 15 dnů a video je na světě.  

6. Severní Korea

Jak akčně to vypadá v Severní Koreji, vám ukáže video od agentury Koryo Group, která pořádá zájezdy pro cizince toužící poznat největší Potěmkinovu vesnici světa... Omluvte sníženou kvalitu...  

7. Planeta Země

Sem už je to s koupí letenek trochu horší. Abyste viděli to, co astronauti z Mezinárodní vesmírné stanice, museli byste asi vysolit slušný balík. Můžete se ale podívat i za grátis. David Peterson totiž posbíral fotografie od NASA a takhle je rozhýbal...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články