6 významných českých Turků – G.cz
Vyhledávání

6 významných českých Turků

V Česku jsou Turci plně integrovaní a někteří z nich navíc vynikli v politice, sportu či umění.

Petr Bílek
Petr Bílek 15.3.2017, 07:00

1. Olivie (dříve Štěpán) Turek

Štěpán Turek v roce 2005 zazářil jako nezpěvák v Hvězdné pěchotě pěvecké soutěže SuperStar. Nyní je ženou a jmenuje se Olívie. Štěpán/Olívie je specialist(k)a na databázové systémy a v tomto oboru je i zaměstnán/a. Olívií se Štěpán stal proto, že se v ženské formě cítí lépe.

2. Radim Turek

Politik a v letech 1996 až 2006 poslanec za ČSSD. V listopadu 1999 se během schůze sněmovny opil, načež byl v tomto stavu natočen Českou televizí. Od poslaneckého klubu ČSSD za to dostal důtku, a poté sám věnoval větší sumu peněz ze svého poslaneckého platu na vybavení dětského domova. Nyní údajně pracuje jako odborný poradce.

3. Jan Turek

Tento houslista a zakladatel country skupiny Fešáci zemřel loni v prosinci. Fešáky založil společně s Karlem Poláčkem a Pavlem Brümerem v roce 1967 v Ústí nad Labem pod názvem Greenes a později Bluegrass Hoppers. Členem Fešáků byl i „bavič“ Petr Novotný. Nejlepší deskou Fešáků je Ostrov Fešáků z roku 1975.

4. Jiří Turek

Fotograf se specializací na reportážní, portrétní a módní fotografii. Působil také v New Yorku, kde fotil reklamu a portréty (mezi potrétovanými byli například Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, Lou Reed či Sting). Věnuje se různým „zapomenutým“ technikám, černobílé fotografii nebo technologii „lithprint“.

5. Roman Turek

Chytal v hokejové bráně v Dallasu, St. Louis, Calgary a Českých Budějovicích. V roce 1996 se Turek s českým týmem ve Vídni stal mistrem světa, s Dallasem v roce 1999 získal Stanley Cup. Nyní mu pomalu táhne na padesátku, ale v Českých Budějovicích jej najdete pořád u ledu.

6. Jan Turek

Mistr světa v kulturistice juniorů, nyní soutěží již v mužích.

Jedenáct důvodů, proč je v Turecku lépe než v Česku, najdete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články