6 věcí, se kterými se na Facebooku během adventu budete muset vypořádat

Je tu prosinec, čas předvánoční, a ten s sebou nese několik nepříjemností jak v reálném životě, tak na síti. S následujícími věcmi se ve virtuálnu budete muset vypořádat, pokud z nich tedy definitivně neutečete. Tak snad, abychom to už měli za sebou...

1. Debilní statusy o počasí

Ne, není zvláštní, že je v prosinci zima, dokonce ani to, že sněží. A už pár let není podivné ani to, že nesněží nebo prší. Existuje tisíc fórů o tom, že počasí je ta nejhorší konverzační vycpávka, kterou užívají jen nudní lidé, tak proč by to nemělo platit ve virtuálním světě?

2. Statusy o tom, jak jsou statusy o počasí debilní

Co je ještě otravnější, než status o tom, že v prosinci sněží? Fakt, že na každý jeden takový připadne šest, ve kterých si někdo stěžuje na statusy o tom, že v prosinci sněží. Zkrátka; pokud nechcete hrát tuhle zvrácenou přesilovku, vyhněte se na internetu jakýmkoliv zmínkám o počasí.

3. Pozvání na třídní srazy

Před Vánoci mají lidé sklon být sentimentální a rozhodně se vás pokusí stáhnout s sebou. Nedivte se, až vás někdo pozve na sraz třídy ze střední - a když to budete ignorovat, že vás pak začne uhánět a probouzet ve vás pocit viny. Nedejte se! Třídní srazy nikdy nejsou dobrý nápad.

4. Žádosti o zprávy od lidí, které už si nepamatujete

Na Facebooku je taková věc - když někoho nemáte v přátelích a on vám napíše, spadne vám to do žádostí o zprávy. Přesně tam před Vánoci najdete nejeden vzkaz od někoho, s kým jste se bavili asi tak pět minut někdy před deseti lety. Tito lidé mají pocit, že v předsvátečním období je potřeba se usmiřovat, kontakty obnovovat, přát si štěstí. To se teda pletou, co?

5. Žádosti o přátelství od vzdálených příbuzných

Ze stejného důvodu se vám vyrojí žádosti o přátelství od vzdálených tetiček, bratranců, jejich dětí, jejich partnerů... Všichni se prostě před Vánoci chtějí kamarádit, ale vy ve svém listu kontaktů tyto osoby rozhodně nepotřebujete.

6. Kýčovitá přání klidných svátků

Protože nic nenavodí klidné vánoční myšlenky, jako deset rudo-zeleno-zlatých, nedejbože pohyblivých, blikajících nebo dokonce hudbu vyluzujících obrázků v řadě za sebou.

A tady 5 důvodů, proč je lepší strávit advent v Brně.


Komentáře