fb pixel 6 věcí, které si koupíte za peníze, ač se traduje, že to nejde – G.cz
Vyhledávání

6 věcí, které si koupíte za peníze, ač se traduje, že to nejde

Peníze hýbou světem. Za peníze lze dneska koupit úplně všechno.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.3.2018, 16:00

Ačkoliv existuje celá řada rčení, že to a to si za peníze nekoupíš, není to pravda. Tyto fámy vypouštějí do světa chudáci na hranici bídy, aby se cítili lépe s tím svým málem, co mají.

1. Láska

Lásku si za peníze nekoupíš. Ale no tak. Jistěže koupíš. Čím víc peněz, tím víc lásky. Svět je plný zlatokopek, které za mrzký peníz odhodí zábrany a dají všanc své tělo i duši úlisným, umaštěným a obtloustlým zbohatlíkům.

Možná namítnete, že to není ta pravá láska. Co to je pravá láska? Naprostá oddanost jednoho druhému? Když má někdo prachy, tak si oddanost toho druhého může koupit.

Navíc za peníze se dá nejenže koupit láska, ale i láska lepší, hezčí a s většíma kozama než v případě, kdy člověk nemá ani vindru. Vyvoněné šťávy plných tvarů se nechají mnohem lépe utáhnout na prachy než na garsonku, Feldu na lízačku a na kořena, co maká ve fabrice u pásu na směny.

Bez peněz by všichni ti Gottové a Jandové brousili tak maximálně důchodkyně.

2. Štěstí

Štěstí je poměrně abstraktní pojem. Nedá se nijak konkrétně definovat. Každý má to štěstí někde jinde. Proto se nedá štěstí srovnávat. Neštěstí na sebe váže chudoba, hlad, bída, exekuce a podobně. Nemáte na nájem? Je to neštěstí.

To takový pracháč si to štěstí prostě koupí. Když ho opustí milovaná žena, tak si koupí novou ženu a nové dítě. Vyřešeno.

A i kdyby. Pořád lepší je být nešťastný na jachtě kotvící u vašeho ostrova a cpát se kaviárem, než být nešťastný v zaplivané špeluňce 1+KK s vystydlou instantní polévkou v kelímku, který jste šlohli u Mekáče.

3. Kamarády

Za prachy si kamarády nekoupíš? Zkuste získat sto mega a uvidíte, kolik máte najednou kamarádů. A že vás budou jen vysávat a využívat? No a? Vám to může být jedno. Prachů máte dost a máte spoustu kamarádu, kteří vám na zapískání se vším pomohou.

4. Zdraví

Za prachy se dá koupit zdraví. Samozřejmě že si nekoupíte uzdravení nemoci, na kterou není lék, ale můžete si zaplatit ty nejdražší kliniky a nejdražší léčbu. Pravděpodobnost na uzdravení se tak zvyšuje, a tím pádem si za prachy to zdraví koupíte.

5. Respekt

I za prachy se dá koupit respekt. Čím více peněz, tím více respektu budete mít. S penězi sílí moc a s mocí respekt. Nikdo si nedovolí vás nerespektovat. Možná vás budou za zády pomlouvat, ale to vy nevíte. Co nevíte, to vás netrápí. Respekt se dá prostě koupit. Své o tom ví například i Zdeněk Bakala.

6. Pověst

Už jste slyšeli o píárku? Čím víc peněz máte, tím lepší pověst ve sdělovacích médiích si zaplatíte. Když o vás nějaké to médium píše nehezky, tak ho prostě koupíte a hotovo. Jednoduché.

A TADY se můžete podívat na pět nesmyslů, za které muži utrácejí zbytečně peníze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články