6 televizních pořadů, které by rozčísly zatuchlé vody televizní zábavy, ale nikdo nemá koule na to je natočit – G.cz
Vyhledávání

6 televizních pořadů, které by rozčísly zatuchlé vody televizní zábavy, ale nikdo nemá koule na to je natočit

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.9.2015, 11:55

Televizní pořady jdou z bláta do louže. Díky tomu, že televize usiluje o co nejvyšší sledovanost, snaží se své pořady cílit úplně na všechny, čímž oseká vše, co by se nějaké cílovce nemuselo líbit, ohání se přehnanou korektností a výsledkem je paskvil, na který se nedá koukat. A přitom stačí vzít stávající formát a jen ho lehce upravit.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že dnešní divák je idiotský prosťáček, kterému stačí pustit Ordinaci v růžové zahradě, není to tak úplně pravda. Existuje celá řada lidí, kteří se na podobné pořady, jejichž scénář ke každému dílu vygeneruje počítač z náhodných slov, nedívají, a nebo televizi nesledují vůbec. Je tu na televizním trhu obří prostor oslovit diváky, kteří již nad tuzemskou televizní zábavou zlomili hůl. Zároveň je velká šance, že se při lákání těchto diváků nechá zlomit i řada diváků stávajících.

Chce se toho jenom nebát a dát lidem, co chtějí a nebát se rady pro televizní a rozhlasové vysílání. Co taková rada zmůže? Dá televizi pokutu? Pche, no a?

1. Soudce lynč

Pořad inspirovaný pořadem „Soudkyně Barbara“, který vysílá TV Barrandov, kde se nabrali ochotníci z divadel, vybraly se ty nejnudnější soudní procesy a celé se to zinscenovalo.

Jo, to pořad „Soudce lynč“, to by bylo jiné kafe. Producenti by nabrali desítky nasraných polointeligentních a zahořklých maloměšťáků, rozdali by jim vidle, louče, provazy a tažné koně a vypustili by je do obří arény. Rozdávání piva zdarma, by bylo samozřejmostí. Jakmile by byl rozzuřený dav dostatečně nažhaven, vpustil by se do arény nějaký hříšník. Například vrah, zloděj, pedofil, a nebo Kalousek, a dav by ho zlynčoval. Kdo by se na to mohl nekoukat?

2. Dovolená v Osvětimi

Volné pokračování reality show „Dovolená v protektorátu“ s několika úpravami. Děj by navazoval na „Dovolenou v protektorátu“, kdy v průběhu své dovolené, během které rodina v dobových hadrech diskutuje s herci, kteří představují například partyzány a podobně a nemá co ztratit, by vtrhlo na jejich statek gestapo a hnalo by je rovnou do transportu.

V Dovolené v Osvětimi by již žádní herci nebyli. Byla by povolána stará parta dozorců (ti co ještě žijí) jako supervizoři a na pozici dozorců by byli najatí mladí a perspektivní neonacisté. Pro vizi autentičnosti by se do koncentračního tábora přidalo ještě několik imigrantů, cikánů a židů. Rodina by byla rozdělena, byla by jí naočkována úplavice a každý z členů by dostával jeden krajíc okoralého chleba na dva dny. Plynové komory by se uvedly v chod a rodina by sváděla boj o každodenní přežití, který by nakonec prohrála a konec našla právě v té plynové komoře. Děti by byly poslány na převýchovu do Německa. Pořadem by provázel Martin Konvička.

3. Výměna manželů

Přežitý model výměny manželek lze oprášit a přidat tomu něco navíc tím, že by se vyměnili manželé. Lidé by se již nemuseli dívat na hysterky, které se každý den hroutí steskem po svých dětech, stěžují si, že nová rodina neuklízí a že mají rozmazlené fracky.

Nový manžel v rodině by se rozvalil na gauč, sledoval televizi, nechával by si od dočasné manželky nosit pivo a sem tam by pro zpestření vykrkal abecedu do kamery. Rozmazlené děti by seřezal kabelem od počítače a ufňukanou manželku, která by si stěžovala, že to si teda s novým manželem moc nepomohla, by občas seřezal rovněž. Ideální pořad k nedělnímu obědu.

4. Noví Vyvolení

Stará verze Vyvolených stavěla na tom, že sežene partu mladých debilů, zamknou se ve vile, nechá se je se tam ožírat a šoupne se jim tam afektovaný Vladko Dobrovský, který si ostříhá vlasy a pak dva měsíce v kuse brečí.

To Noví Vyvolení by měli mnohem větší drajv. Do vily by tedy znovu zavřeli partu mladých debilů, ale nedávali by jim nic. Ani jídlo, ani pití, a ani úkoly. Pokud by se někdo pokusil probourat z vily ven, byl by zastřelen. Jakmile by propuknul kanibalismus, přišla by vyvoleným obálka, že někde ve vile je ukrytá zbraň. To by teprve byla ta správná reality show.

5. Nové Riskuj

V podstatě staré známé Riskuj s tím rozdílem, že Jan Rosák by měl při moderování pořadu na hlavě žertovnou čepičku a celý pořad by žongloval s kuželkami.

6. Medicína s Láďou Hruškou, levně a chutně

Láďa Hruška by nás provázel novým formátem doktorského pořadu. Nemáte peníze ani čas na drahou operaci? Nevadí. Láďa Hruška vám ukáže, jak se levně operovat sami v teple a bezpečí vašeho domova. Z přebytků vašich orgánů, svaloviny a kůže, můžete posléze podle Ládi Hrušky uvařit levný guláš v mikrovlnce.

A ve vánočním speciálu Láďa předvede, jak místo drahých léků na srdce stačí použít izolepu se žvýkačkou.

Nové návody na domácí operace můžete už nyní posílat na mail Mudr.Lada@prima.cz

No TADY a se můžete podívat, co se stalo s bývalými hvězdami televizní obrazovky

Podobné články

Doporučujeme

Další články