fb pixel 6 tanečků, jež jsme tancovali a mladší generace už je nezná – G.cz
Vyhledávání

6 tanečků, jež jsme tancovali a mladší generace už je nezná

A opět něco pro generaci těch, co prožili dětství nebo mládí v devadesátých letech. Existovaly totiž tanečky/sestavy na určité písně, které jsme všichni uměli tancovat. Dnešní puberťáci by na nás čuměli jak na blázny.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 20.3.2014, 17:35

1. Lambada

Lambada byl hit roku 89, takže logicky byla hitem i všech diskoték devadesátek. Tančilo se na ni v hadu, všichni kroutili zadkem a vystrkovali nohy do stran a nevypadali zdaleka tak dobře jako kdokoliv v tom videu. Francouzsko-brazilská Kaoma se v roce 1998 rozešla a v roce 2006 zase dala dohromady. Lamdaba je mimochodem coververzí písně Corrando de Foi zpěvačky Marcie Ferreriry.  

2. Macarena

Megahit ze Španělska doprovází tanec, který svého času uměli všichni a sborově to na parketu předváděli. Dokonce se tomu vymýšleli i různé složitější variace a kdo uměl nejlépe kroutit zadkem, ten byl král. Macarena jsou devadesátá léta ve své nejčistší podobě. Mimochodem, duo Los del Rio, které Macarenu stvořilo a zpívá, ještě stále vydává alba a vystupuje.  

3. Asereje

Las Ketchup založil tanečník flamenca Manuel Ruiz a jejich prvního singlu Asereje se prodalo 7 milionů kusů. Doprovázel ho taneček, který stejně jako Macarenu každý znal. Poslední album vydaly Las Ketchup v roce 2006, ale oficiálně se skupina nikdy nerozpadla.  

4. Cotton Eye Joe

Kdo se při téhle odrhovačce od Rednexu nechytnul za lokty a netočil dokola jako debil, ten prostě nikdy na diskotéce nemohl nikoho ohromit. Na tuto píseň všichni zkoušeli tancovat i ruského kozáčka, protože se to k tomu prostě hodilo.  

5. Mambo No. 5

Díky tomuhle hitu jsme se všichni podruhé v životě začali učit mambu. Poprvé to bylo, když jsme viděli Hříšný tanec. Nicméně po letech se iluze trochu rozplývají, Lou Bega byl totiž Němec a jeho hit byl cover písně Peréze Prada z roku 1949.  

6. Novamba

Nova si řekla, že když má vlastní chráněnou dílnu v převleku za televizi, bude mít i vlastní tanec. A tak vymyslela Novambu. Originál zpívá Lucie Bílá s Martinem Poštou. A tančilo se na to všude. Takhle.
 
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články